Akcesoria i dodatki

Zastawy porcelanowe w domach

zastawa porcelanowa

Zastawa porcelanowa jest synonimem luksusu i w większości domów najlepsze naczynia używane są jedynie przy okazji najważniejszych uroczystości. Z pewnością taką okazją są spotkania przy wigilijnym stole.

Kilka faktów na temat porcelany

Po pierwsze, porcelana pochodzi z Chin i była tam produkowana już w VII wieku. Po drugie, ta wysokiej jakości przepuszcza światło, a po trzecie, prawdziwa porcelana jest śnieżnobiała. Może mieć delikatne zdobienia, ale nigdy nie będzie w kolorach innych niż biel. Wyposażeni w taką wiedzę, możemy odwiedzić sklep z porcelaną i wybrać zastawę do swojego domu.

Zainwestuj w porcelanę!

Dobrej jakości zastawa porcelanowa to koszt rzędu kilkuset złotych, jednak warto ponieść taki wydatek, ponieważ zakupu serwisu obiadowego nie robi się zbyt często. Tak naprawdę w wielu domach jest jeden serwis porcelanowy przez wiele lat. Takie naczynia, choć wydają się delikatne i kruche, są bardzo trwałe, odporne na zarysowania, a do tego posiadają właściwości termoizolacyjne. Żadna fajansowa czy kamionkowa zastawa nie może się równać z porcelaną.

zastawa porcelanowa

Co wchodzi w skład serwisu obiadowo – kawowego z porcelany?

Najpierw trzeba mieć świadomość, co oferuje każdy sklep z porcelaną. Na rynku dostępne są komplety przeznaczone dla 6, 12 i 24 osób. Liczba elementów w tych zestawach może zaczynać się od 18 sztuk, ale te największe posiadają ponad 100 naczyń. Znajdą się w nich takie akcesoria jak: talerzyki deserowe i patery na ciasto, wszystkie niezbędne naczynia do serwowania obiadu, czyli talerze, bulionówki, waza i sosjerka, półmiski różnej wielkości i salaterki. Dodatkowo, taka zastawa będzie wyposażona we wszystko, co potrzebne do podania kawy. Sprawdź źródło.