Wystrój wnętrz

Zakup paneli ściennych tapicerowanych

panel ścienny tapicerowany

Panel ścienny tapicerowany świetnie sprawdzi się zarówno w sypialni urządzonej w stylu minimalistycznym, jak i w ekstrawaganckim salonie. Wybór tych elementów jest ogromny, a liczba wzorów i modeli sprawia, że możliwości aranżacyjne wydają się być nieskończone.

Wyciszenie pomieszczenia

Wśród paneli ściennych tapicerowanych można wyróżnić panele płaskie, wypukłe oraz akustyczne. Szczególnie warte uwagi są te ostatnie, ponieważ są w stanie wyciszyć nawet duże pomieszczenie. Ich skuteczność zależy od tego, jaki materiał został użyty oraz jakiej grubości. Warto zwrócić uwagę na fakt, że grubsze panele zapewniają zdecydowanie lepszą akustykę. Najlepiej pochłaniają dźwięki elementy połączone z warstwy kauczuku spienionego oraz niespienionego.

Izolacja akustyczna

panel ścienny tapicerowany

Ważny jest wskaźnik izolacji akustycznej, który w takiej sytuacji może wynieść nawet 29 dB. W panelach ściennych użyto sklejki jako podstawy. Zamiast sklejki można również wykorzystać inny materiał drewnopodobny o zbliżonych właściwościach. Grubość paneli płaskich nie przekracza z reguły 3 cm. Niestety nie posiadają one dobrych właściwości wyciszających i termoizolacyjnych. Z tego powodu nie cieszą się raczej dużym zainteresowaniem i są stosunkowo tanie. Bardzo łatwo jest przeprowadzić montaż paneli ściennych. W internecie można także znaleźć poradniki, które dokładnie opisują jak to zrobić, więc nie jest nawet potrzebna pomoc fachowców. Ważne jest jednak szczegółowe rozplanowanie całej przestrzeni. Niestety panele tapicerowane nie mogą być docinane, dlatego wszystko musi być odpowiednio przygotowane już wcześniej.