Oświetlenie

Zakup lampy podłogowej do domu

lampa podłogowa

Odpowiednie oświetlenie w domu odgrywa ważną rolę. Tak dużą uwagę zwraca się na to, aby w mieszkaniach/domach był dobry dostęp do światła naturalnego, ale wieczorami konieczne jest użycie światła sztucznego. Ważny jest jego odpowiedni dobór. W wielu miejscach sprawdzają się lampy podłogowej. Podczas zakupu tego elementu należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów, aby wybrać produkt dopasowany do swoich potrzeb.

Jaka lampa podłogowa?

Przeglądając oferty poszczególnych salonów oświetlenia, można się nieco przerazić. Dlaczego? Ponieważ każdy z nich oferuje szeroki asortyment oświetleniowy. Która lampa podłogowa będzie w takim razie najlepsza? Dostępny asortyment można podzielić na poszczególne grupy, które będą różnić się od siebie m.in.:

lampa podłogowa
  • wysokością,
  • marką,
  • ceną,
  • sposobem manewrowania kloszem,
  • ilością punktów świetlnych,
  • technologią,
  • użytym materiałem,
  • przepuszczalnością światła.

Dostępne lampy podłogowe można również podzielić ze względu na rodzaj dodatkowego wyposażenia. Niektóre z nich mogą posiadać dodatkowy stolik, czy też półki na podręczne akcesoria.

Miejsce dla lampy podłogowej

Podczas zakupu lampy podłogowej należy uwzględnić kilka czynników. Jeżeli lampa podłogowa ma stać przy odbiorniku telewizyjnym, lepiej zdecydować się na niski model. Lampa stojąca na podłodze, przy ulubionym fotelu, służącym do czytania książek, powinna być nieco większa. W małych pokojach dziecięcych lepiej wybrać lampę, która posiada transparentny klosz (ale np. z ulubionymi, bajkowymi motywami), aby móc lepiej rozświetlić całe wnętrze.

Pod uwagę należy również wziąć aranżację całego wnętrza. Nowoczesne, proste lampy idealnie sprawdzą się we wnętrzach loftowych, minimalistycznych. Rzeźbione lampy doskonale odnajdują się we wnętrzach tradycyjnych, glamour, czy też prowansalskich. Nie bez znaczenia jest również sam fakt wykonania lampy. Warto wybrać taką lampę na podłogę, która cechuje się wysoką jakością, dzięki czemu nikt nie będzie miał obaw, co do jej żywotności.