Meble

Wygodna sofa do spania – na co zwrócić uwagę?

Sofa w salonie może być nie tylko elementem wystroju wnętrza, który ma wpływ na jego estetykę, ale również funkcjonalność. Wystarczy wybrać kanapę z funkcją spania, by zyskać dodatkowe łóżko, które może przydać się nie tylko dla gości. Na co zwrócić uwagę wybierając sofę do spania?

Materac – podstawa wygody

Sofa dwuosobowa rozkładana z pojemnikiem na pościel musi mieć dobrze dobrany materac do potrzeb osoby, która będzie na niej spała. Jeżeli kanapa będzie wykorzystywana dla gości, okazjonalnie nie ma to tak ogromnego znaczenie, gdy jednak planujemy na niej spać cyklicznie jest to najważniejszy element komfortowego snu.

Twardy materac powoduje, że krew w naszym ciele nie krąży prawidłowo. Może to skutkować drętwieniem kończyn. Miękki materac powoduje, że nasze mięśnie są w ciągłej gotowości, nie umieją się rozluźnić, ciągle spinają się, by utrzymać ciało w prawidłowej postawie. Taki materac spowoduje bóle stawów oraz pleców.

Pojemnik na pościel

Kanapy rozkładane 2 osobowe z pojemnikiem na pościel to dodatkowe miejsce, które przydaje się do przechowywania nie tylko pościeli, ale również odzieży sezonowej, czy koców, obrusów bądź ręczników.

Pojemnik na pościel ma ogromne znaczenie w małych mieszkaniach, gdzie wykorzystanie przestrzeni musi być maksymalne. Małe przestrzenie mają to do siebie, że bałagan powstaje w nich o wiele szybciej niż w dużych salonach. Kilka rozrzuconych drobiazgów tworzy chaos, który jest bardzo widoczny i nieelegancki.

Materiał na kanapie

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę wybierając sofę do spania to materiał – przejdź do www. Sofa rozkładana 2 osobowa z pojemnikiem na pościel, która będzie skórzana będzie wyglądała elegancko i efektownie. Nie jest to jednak mebel, który nadaje się do spania. Skóra spowoduje, że prześcieradło będzie się ślizgało.

Wybierając materiał na kanapę z funkcją spania należy zwrócić uwagę na możliwość prania. Sofa, która będzie wykorzystywana ustawicznie może w krótkim czasie wymagać czyszczenia.