Meble

Wybór komód pokojowych dla dzieci

komody pokojowe

Komoda dziecięca z pewnością powinna być wysokiej jakości i posiadać uniwersalny wygląd. Największą popularnością cieszą się modele wykonane z naturalnych materiałów, czyli drewniane. Jeśli chodzi o formę, to klasyczne modele sprawdzają się najlepiej. Dlaczego? Chociażby dlatego, że będą pasować zarówno do pokoju dziewczynki, jak i chłopca.

Wybór komód pokojowych dla dzieci

Niektórzy rodzice decydują się na zakup mebli spersonalizowanych, czyli w kolorach męskich i żeńskich, jednakże pokój dziecięcy zaleca się urządzić w bezpiecznych i uniwersalnych kolorach ziemi. Jeśli chodzi zaś o podkreślenie płci dziecka, to można sięgnąć po zmianę koloru ściany. Posłużyć można się także dodatkami w odpowiednich kolorach. Innej komody będzie potrzebować niemowlak, przedszkolak czy nastolatek. Tak więc wielkość należy dopasować do indywidualnych potrzeb pociechy.

Czym zazwyczaj kierują się rodzice, jeśli chodzi o komody pokojowe?

• Najważniejszym kryterium w przypadku wyboru komód dziecięcych jest jakość i uniwersalność.
• Najczęstszym wyborem są meble wykonane z naturalnego drewna.
• Do najtrwalszych komód zaliczane są te wykonane z litego drewna, co stanowi gwarancję długowieczności.
• Stawiając na klasyczny wygląd, można mieć pewność, że będą one pasować zarówno w przypadku pokoju chłopczyka, jak i dziewczynki.
• Bardzo ważną kwestią jest przy wyborze mebli zwrócenie uwagi na atesty i certyfikaty, które są potwierdzeniem dla wysokiej jakości i pełnego bezpieczeństwa.