Wystrój wnętrz

Wybieramy tapetę do pokoju dziecka

tapeta dla dzieci forest

Tapeta jest bardzo ważnym elementem wystroju, dlatego należy zatroszczyć się o wybór odpowiednich kolorów i wzorów takiego materiału. Szczególnie dużą uwagę należy zwrócić na wybór tapety do pokoju dziecka.

Wzory i kolory

Tapety dla dzieci zazwyczaj mają dosyć stonowane kolory i odcienie. Jaskrawe nadruki mogą powodować problemy z koncentracją, a nawet utrudniać zasypianie, zwłaszcza w przypadku młodszych dzieci. Jeśli tapeta dla dzieci znajdzie się jedynie na jednej ścianie, można zastanowić się nad zainwestowaniem w żywszy wzór, a resztę pokoju pomalować na spokojniejsze kolory.

Bezpieczeństwo w pokoju dziecka

Warto pamiętać, że dla dzieci tapety muszą spełniać wysokie standardy dotyczące bezpieczeństwa. Taki materiał, który wykorzystamy do wykończenia pokoju, powinien posiadać odpowiednie atesty, zwłaszcza Państwowego Zakładu Higieny. W czasie produkcji tapet dziecięcych nie mogą być stosowane substancje stanowiące zagrożenie dla zdrowia, na przykład winyl. Najlepiej zdecydować się na tapetę wysokiej jakości, która będzie nie tylko bezpieczna dla zdrowia, ale także odporna na ścieranie. Dzięki temu ściany będzie można często czyścić z zabrudzeń bez ryzyka uszkodzenia ich powierzchni.