Oświetlenie

Wnętrze w norweskim stylu – jaki abażur do lamp wybrać?

abażur do lampy Dutchhouse

Mieszkania urządzone w norweskim i skandynawskim stylu są coraz częściej spotykane. Wyróżniają się one jasną kolorystyką oraz świeżością. Nie są to wnętrza chłodne i minimalistyczne. To pomieszczenia przytulne i zaprojektowane ze smakiem. Oświetlenie ma ogromny wpływ na całą aranżację. Musi być ono spójne z pozostałymi elementami wystroju. Jak wybrać abażury do lamp w stylu skandynawskim?

Nieskomplikowane formy

Abażury do lamp w stylu norweskim wyróżniają się przede wszystkim prostą i lekką formą. Nie ma tutaj miejsca na ciężkie i solidne klosze, które raczej wpasowują się w aranżacje industrialne. W tym przypadku powinniśmy postawić na produkty nawiązujące do natury. Klasyką są abażury tkaninowe, jednak osoby preferujące niesztampowe rozwiązania z pewnością będą zadowolone np. z lamp z drewnianymi elementami. Wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań.

Tradycyjna kolorystyka

Abażury do lamp w skandynawskim stylu powinny być utrzymane w neutralnej kolorystyce. Najlepszą opcją są produkty utrzymane w odcieniach bieli, szarości, beżu, czy też miedzi. Możliwości jest wiele. Istotnym jest, aby pamiętać, że oświetlenie powinno wtapiać się w otoczenie, a nie z nim kontrastować. Wybór lampy zależy więc w dużym stopniu od tego, w jakiej kolorystyce utrzymane są pozostałe dodatki.