Akcesoria i dodatki

Wieszak stojący na ubrania do domu i nie tylko

Aby zadbać o porządek w przedpokoju, trzeba pamiętać o odkładaniu ubrań na miejsce. W przypadku odzieży bywa to trudne, ze względu na konieczność każdorazowego otwierania szafy czy komody. Sporym ułatwieniem może być zakup odpowiedniego wieszaka, na który szybko i łatwo odwiesić można zdjęty płaszcz lub kurtkę. Najczęściej element ten lokalizowany jest tuż obok drzwi wejściowych domu lub mieszkania, co znacząco podnosi wygodę.

Stojak wiszący do domu

W polskich domach wciąż bardzo często spotkać można wieszaki stojące. Zajmują one dość sporo miejsca, jednak są wyjątkowo stylowe i doskonale pasują do wielu aranżacji. Zwykle posiadają bardzo dużo haczyków i kołków, dzięki czemu można na nich powiesić sporo ubrań. Wieszak stojący jest też wygodny w użytkowaniu, ponieważ pozwala na szybkie i łatwe sięgnięcie po odwieszoną odzież. Nowoczesne konstrukcje tego typu są bardzo stabilne, co niweluje ryzyko ich przewrócenia nawet przy stosunkowo nierównomiernym rozłożeniu ubrań. W przeciwieństwie do prostych modeli ściennych, wieszaki stojące występują w wielu atrakcyjnych kształtach. Niektóre z nich są bogate zdobione, dzięki czemu stają się niezwykłą dekoracją przedpokoju. Nie bez znaczenia pozostaje możliwość regulacji wysokości. Modele wyposażone w taką funkcję polecane są zwłaszcza wówczas, jeżeli w domu mieszkają dzieci.

Wieszak stojący do biura i gabinetu

Stabilny wieszak na ubrania stojący bardzo dobrze sprawdzi się nie tylko w domu, ale też wszelkiego rodzaju biurach, poczekalniach, gabinetach czy lokalach usługowych. W takich miejscach szczególne znaczenie ma możliwość odwieszenia większej ilości odzieży, niż w przypadku wieszaków ściennych. Istotna pozostaje także ich mobilność, która pozwala na łatwe przestawienie takiego stojaka w zależności od potrzeb. W miejscach publicznych duże znaczenie ma także funkcjonalność wieszaka stojącego. Kluczowym jego elementem są haczyki, które powinny być odpowiednio cienki i zakrzywione. Taka budowa pozwoli na szybkie i nieutrudnione wieszanie kurtek bez obawy, że po chwili spadną z wieszaka. Nie bez znaczenia pozostają rozmaite funkcje dodatkowe, np. możliwość obracania stojaka o 360 stopni. W ten sposób korzystanie ze stojącego wieszaka będzie jeszcze łatwiejsze, ponieważ pozwoli na sprawne zdejmowanie ubrań powieszonych od strony ściany.