Wyposażenie łazienek

Wanna żeliwna czy akrylowa?

Jedni wolą prysznice, drudzy preferują wanny. Oba te rozwiązania mają oczywiście swoje plusy i minusy. Jeśli lubmy dłuższe kąpiele i być cali zamoczeni w wodzie z pianą, to jak najbardziej nie może w naszej łazience zabraknąć wanny. Wybór jest ogromny, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie idealne rozwiązanie. Do dyspozycji mamy przecież różne rodzaje wanien.

Wanny w wersji żeliwnej – jakie są wady i zalety tego rozwiązania?

Wybierając besco wannę ze sklepu Banyo, należy najpierw zastanowić się nad tym, na jaki jej rodzaj się zdecydować. Do wyboru mamy przecie wiele możliwości. Materiał, z którego została wykonana wanna, ma spore znaczenie i nie chodzi tutaj wyłącznie o walory estetyczne. Modele żeliwne są bardzo solidne i trwałe oraz wyglądają bardzo luksusowo. Najczęściej mają one ozdobne nóżki, które przypominać mogą wręcz swoją formą jakieś rzeźby. Zwykle występują w wersji białej i prostokątnej. Ich minusem jest to, że są ciężkie, co niestety jest problemem podczas przestawiania i wnoszenia wanny. Wada może być też stosunkowo mały wybór, jeśli chodzi o kształty i kolorystkę. Taka żeliwna wanna jest również zimna w dotyku, co może wiązać się z dyskomfortem.

Jak nie żeliwna to może model akrylowy?

Jednymi z najpopularniejszych modeli wanien są te wykonane z akrylu. Ich niezaprzeczalną zaletą jest spory wybór kształtów, w tym również tych o nieszablonowych formach. Takie wanny są relatywnie lekkie i można zamontować do nich hydromasaż. Na ich korzyść przemawia także to, że długo utrzymują ciepło oraz są odporne na przebarwienia (kamień, rdza). Niestety są stosunkowo mało odporne na zarysowania, co jest właśnie ich dużym minusem.