Basen

Utrzymanie basenu w czystości

Ogrodowy basen w gorące dni to bardzo często jedyny sposób na szybkie i niebywale przyjemne orzeźwienie. Dlatego właściciele przydomowych ogródków, kiedy tylko zaczyna się lato, tłumnie udają się do sklepów, by nabyć odpowiednie baseny. Po czasie jednak ci sami ludzie bardzo często narzekają, że wyjątkowo trudno jest je utrzymać w dobrej kondycji, a woda staje się brudna i mętna. Jak tego uniknąć?

Ręczne czyszczenie basenu z zanieczyszczeń

W okresie intensywnego użytkowania basenu w wodzie bardzo często gromadzą się różnego rodzaju zanieczyszczenia – martwe owady, drobinki piasku czy też źdźbła traw. Dlatego warto zadbać o to, by regularnie je usuwać przy pomocy odpowiedniego sprzętu. Przykładowo, odkurzacz do basenu pozwala w łatwy i szybki sposób oczyścić wodę z zalegających w niej zanieczyszczeń. Warto zadbać o to, by wcześniej przez dłuższy moment nie korzystać z basenu, tak by różnego rodzaju nieczystości osiadły na dnie. W takiej sytuacji odkurzacz do basenu pozwoli w kilka chwil zupełnie je oczyścić.

By woda zawsze była krystaliczna

Woda w basenie po dłuższym czasie, zwłaszcza w gorące dni, bardzo często nabiera zielonego koloru i zaczyna nieprzyjemnie pachnieć. Dlatego warto zadbać o zakup odpowiedniej chemii basenowej, która zapobiegnie tym wszystkim procesem. Wystarczy regularne stosowanie chloru, by woda przez cały okres wakacji była w idealnym stanie.

Nawet w wakacje zdarzają się także chłodniejsze dni. W okresie, kiedy basen jest nieużywany, warto zadbać o to, by zawsze był przykryty dopasowaną do jego rozmiarów pokrywą. W ten sposób do wody nie wpadają niepotrzebnie różnego rodzaju zanieczyszczenia, liście z drzew czy też owady.