Wyposażenie łazienek

Umywalka łazienkowa wpuszczana w blat – czy to dobry wybór?

umywalka wpuszczana w blat

Wiele osób aranżujących lub remontujących łazienki decyduje się na instalacje umywalek wpuszczanych w blat. Jest to ciekawa opcja zarówno dla małych, jak i większych łazienek. Podpowiadamy, dlaczego warto na nią stawiać.

Umywalka w blacie – czy to dobry pomysł?

Strefa umywalkowa to niezwykle istotna część każdej łazienki. Jest wykorzystywana wiele razy dziennie, dlatego należy zadbać o jej ergonomie, funkcjonalność oraz estetykę. Z tego powodu wiele osób decyduje się na zakup, tytułowego elementu wyposażenia. Umywalka łazienkowa wpuszczana w blat może być montowana nad nim lub pod nim. Wybór jest uzależniony od preferencji estetycznych każdej osoby. Opisywany rodzaj umywalek to rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w tradycyjnych, jak i modernistycznych stylach aranżacyjnych. Decydując się na taką opcję, należy pamiętać o umiejętnym stosowaniu dodatków znajdujących się na blacie. Znajdujące się tam elementy dopasowane do stylu umywalki pozwolą na stworzenie aranżacyjnej harmonii.

umywalka wpuszczana w blat

Umywalka wpuszczana w blat – zalety

Umywalka łazienkowa wpuszczana w blat to rozwiązanie o wielu zaletach. Stanowi świetny wybór dla małych łazienek, ponieważ pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości miejsca. Dzięki jej zastosowanie pomieszczenie zdaje się być większe niż jest w rzeczywistości. Kolejne zalety takich umywalek to między innymi:

  • ochrona blatu – wpuszczenie umywalki w blat sprawia, że ten nie ma bezpośredniego kontaktu z wodą. Dzięki temu jego powierzchnia nie jest narażona na szybkie zniszczenie.
  • estetyka – opisywana opcja daje możliwość ukrycia niezbyt estetycznych elementów, takich jak syfon.
  • szeroki wybór – umywalki wpuszczane w blat mogą przyjmować różne kształty. Najczęściej są to owale lub prostokąty.
  • uniwersalność – sprawdzą się w minimalistycznych aranżacjach oraz w tych klasycznych z dużą ilością dodatków.
  • dodatkowa przestrzeń – blat, w którym umieszcza się umywalkę, służy jako dodatkowa półka na przechowywanie najpotrzebniejszych specyfików do codziennej higieny osobistej.