Meble

Trendy 2021 – czyli idealne meble do salonu

Jak wybrać meble do salonu? To pytanie zadaje sobie mnóstwo osób, które są obecnie na etapie urządzania swoich wnętrzach. Wędrówki po sklepach meblowych zdecydowanie nie ułatwiają tego zadania, gdyż tam przewija się sporo różnorodnego asortymentu, który jest ciekawy, oryginalny i bardzo efektowny. Czy wybrać klasykę, czy może postawić na nowoczesne meble? Jakie są trendy na 2021 rok? Poniżej, kilka cennych wskazówek. 

Jak wybrać meble do salonu z popularnych sieciówek meblowy?

Najczęściej chcąc kupić ciekawe, modne meble, klienci kierują się do popularnych salonów meblowych, które praktycznie można znaleźć w każdym większym mieście. Są tam meble w bardzo rozmaitych stylach oraz w dość przystępnych cenach. Ilość kolorów, wzorów, rozmiarów, kształtów jest nieograniczona. Zarówno ci co chcą postawić na klasykę, jak i na nowoczesne rozwiązania – bez problemu znajdą ciekawe meble, które idealnie dopasują się do ich potrzeb. Osoby szukające bardziej oryginalnych, unikatowych rozwiązań – odwiedzą mniejsze sklepy z meblami tworzonymi przez projektantów mebli lub przez zakłady stolarskie. To świetne rozwiązanie, gdy chce się kupić asortyment niepowtarzalny, dobrej jakości i to w przystępnej cenie. Można także w takich miejscach zamówić konkretne meble na specjalne zamówienie. Wówczas klient sam decyduje o tym, ja ma wyglądać dany mebel, jakie powinien mieć rozmiary, z czego ma być wykonany. Taka opcja wiąże się jednak z odrobinę wyższymi kosztami oraz z dość długim czasem realizacji.

Trendy 2021

Trendy wnętrzarskie na 2021 rok zapowiadają się bardzo różnorodnie. Z jednej strony projektanci mebli nawołują klientów, by ci powrócili do klasyki czyli wybierali modne, solidne drewniane meble w naturalnych kolorach. Z drugie strony, widać w magazynach wnętrzarskich, że będą dominowały bardzo efektowne i ozdobne meble, które błyszczą się i posiadają sporo ozdobnych elementów. Jedno jest pewno. W przyszłym roku w salonach klientów na pewno będą dominowały takie kolory jak butelkowa zieleń, czerwień, złoto, srebro, szarość, pudrowy róż, ecrue – na te barwy absolutnie warto postawić w nowoczesnych, eleganckich pokojach gościnnych. 

Aranżacja wnętrza to podstawa

Zanim padnie decyzja o zakupie konkretnych mebli, warto „na sucho” stworzyć plan takiego salonu z dokładnym rozrysowaniem konkretnych mebli. Powoli to racjonalnie spojrzeć na konkretne pomieszczenie, na jego wymiary oraz tak dobrać meble, by nie zagraciły one danego wnętrza. Trzeba bowiem pamiętać, że ilość mebli w salonie nie musi być duża. Wystarczy porządna, wygodna kanapa, fotel, szafka rtv, jedna lub dwie półki wisząca i stylowa komoda. Fani stylu minimalistycznego zmniejszają ilość mebli zawsze do minimum. Tym bardziej w salonie powinny one pełnić funkcję ozdobną i praktyczną. Gdy mieszka się w dużym domu, nie trzeba umieszczać w takim wnętrzu szafy, witryn szklanych oraz innych tego typu mebli, które skierowane są do przechowywania konkretnego asortymentu. Im mniej rzeczy w stylowym salonie tym zdecydowanie lepiej.