Meble

Szafka rtv – czym się kierować przy jej wyborze

szafka rtv

Szafka rtv stanowi podstawowe wyposażenie każdego współczesnego salonu. Przed jej zakupem należy wziąć pod uwagę kilka istotnych elementów. Podpowiadamy, jak stworzyć stylową przestrzeń pod telewizor.

Szafka rtv a styl wnętrza

Jednym z kluczowych czynników wpływających na wybór opisywanego rodzaju mebla jest aranżacja salonu. Szafka rtv znajduje się w centrum tego pomieszczenia i musi tworzyć spójną całość z pozostałymi elementami wyposażenia. Najlepiej aby stanowiła komplet z innymi meblami w salonie. Kiedy jest to niewykonalne szafka powinna być dopasowana do ich stylu oraz kolorystyki. W klasycznej stylistyce sprawdzą się szafki w kolorze drewna. Nowoczesna aranżacja wiążę się z wykorzystanie kontrastujących barw pomiędzy meblami, a kolorami ścian. Przykładowo przy białej lub niebieskiej ścianie sprawdzi się szafka rtv w czarnym kolorze. Jest to barwa, która zda egzamin w większości nowoczesnych stylów aranżacyjnych, na przykład w loft lub skandynawskim.

szafka rtv

jak wybrać szafkę pod telewizor?

Design szafki to nie jedyny istotny aspekt brany pod uwagę przy jej zakupie. Pozostałe najistotniejsze kwestie to:

  • wymiary – szafka rtv musi być funkcjonalna. Jej wysokość nie powinna przekraczać 60 cm, w przeciwnym razie oglądanie telewizji będzie wiązało się z koniecznością unoszenia głowy. Jeśli chodzi o szerokość, jej wartość powinna być wyższa o co najmniej 5 cm od wymiaru posiadanego telewizora.
  • dodatkowe zastosowanie – wykorzystanie opisywanego rodzaju szafek tylko do umieszczania na nich telewizorów to marnotrawstwo przestrzeni. Istnieje bardzo szeroki wybór tego rodzaju mebli, a każdy z nich oferuje dodatkowe miejsce na przechowywanie rzeczy. W zależności od potrzeb mogą to być: płyty dvd, kable, konsole do gier, czasopisma, książki, a w niektórych przypadkach części garderoby.
  • konstrukcja i materiał – szafka pod telewizor musi być stabilna, jej nogi mają być estetyczne i solidne. Dobrym materiałem na tego rodzaju meble jest drewno, która cechuje się dużą trwałością, odpornością na uszkodzenia i ponadczasową estetyką.