Uncategorized

Sypialnia – pokój wielofunkcyjny

Sypialnie to pokój, w którym chcemy odpocząć po trudach dnia. Niestety bardzo często jest to również pokój, w którym musimy zmieścić swoje ciuchy i czasami popracować. Jak zagospodarować sypialnię, która jest pokojem wielofunkcyjnym?

Miejsce do pracy
Zdarza się, że sypialnia stanowi również nasze miejsce do pracy. Warto zadbać, by było ono eleganckie i stylistycznie pasowało do pokoju, w którym odpoczywamy.

Biurko warto umiejscowić w pobliżu okna, by jak najczęściej mieć dostęp do światła dziennego. Ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie niewielkiego biurka bezpośrednio na ścianie – jest to sposób na zaoszczędzenie cennego miejsca.

Wygodne przechowywanie
Sypialnia jest pokojem, który bardzo często wykorzystujemy do przechowywania odzieży. Szafy przesuwne (sprawdź ofertę producenta) to idealne rozwiązanie, które pozwoli na wygospodarowanie miejsca do przechowywania.

Głębokość szafy nie powinna być mniejsza niż 55 – 60 cm. Szafę przesuwną warto wyposażyć w szuflady, półki oraz drążki na wieszaki. Drążek na ubrania takie jak płaszcze czy sukienki powinien być na wysokości 160 cm, koszule potrzebują około 60 cm.

Półki powinny być na wysokości oczu, by bez problemu można było z nich korzystać. Dół szafy warto przeznaczyć na obuwie. W górnej części szafy, do której trudno się dostać możemy przechowywać pościel, ręcznik czy obrusy. Jest to również dobre miejsce na odzież sezonową.

Sypialnia, która będzie dobrze zaprojektowana, nawet mimo wielu zadań, które musi spełniać może być pokojem nie tylko praktycznym, ale również eleganckim i przytulnym, w którym odpoczynek będzie prawdziwą przyjemnością.