Meble

Stoły idealne do niewielkich pomieszczeń

Trudno dziś znaleźć dom bez stołu. Czasem podejmowane są próby zastąpienia go „wyspą” czy blatem barowym, jednak nic nie może równać się pięknemu meblowi z ustawionymi dookoła niego meblami.

stół do jadalni w kolorze ciemnego orzechu

Niezastąpione stoły rozkładane

Stoły są wykonywane z różnych materiałów: w niektórych stosuje się szkło, w innych metal czy przeróżne elementy ozdobne, a jeszcze inne są w całości zrobione z drewna. Niezależnie od materiału, zawsze ważne jest, by było one zrobione z elementów o najwyższej jakości (by mogły służyć przez długi czas). Kiedy chodzi o rozkładane stoły drewniane, to wybierać można pomiędzy meblami ze zdobieniami i nogami nadającymi całości lekkości albo – wręcz przeciwnie – z nogami masywnymi, które dają poczucie stabilności. Podobne zróżnicowanie istnieje w grubości blatów: cienkie nadają meblowi subtelności, a grube dają wrażenie niezwykłej trwałości.

Dobranie odpowiedniego rozmiaru stołu

To od tej decyzji powinien zacząć się cały proces wyboru. Określenie pożądanej wielkości stołu jest bardzo istotne, gdyż np. do kawalerki nie należy na siłę wstawiać potężnego mebla, który niepotrzebnie zajmie zbyt wiele miejsca (podobnie z niewielkimi kuchniami). Właśnie w takich sytuacjach bardzo dobrze sprawdzi się stół rozkładany – który stanie się większy tylko w konkretnych sytuacjach.

Rozkładany stół z artykułu: http://www.dedekor.pl/jadalnia/stoly/stoly-rozkladane