Meble

Stoliki kawowe w różnych stylach

stolik kawowy

W każdym domowym salonie powinno się znaleźć miejsce na chociażby niewielki stolik kawowy. To bardzo użyteczny mebel, przy którym można między innymi wypić popołudniową kawę z najbliższymi.

Zalety stolików kawowych

Trudno sobie wyobrazić współczesny salon bez tak istotnego elementu, jak stolik kawowy! Powinien być umieszczony w niedalekiej odległości od wygodnej sofy lub narożnika w taki sposób, aby można było łatwo do niego dosięgnąć. Na stoliku kawowym można położyć kawę i poczęstunek, a także odłożyć przeczytane już czasopismo. Po za tym, taki stolik podkreśla styl wnętrza. Powinien być odpowiednio dobrany, aby tworzył spójną całość ze wszystkimi elementami nowoczesnego salonu.

Rodzaje i style stolików kawowych

W stylowym wnętrzu, każdy element powinien być do siebie dopasowany. Ciężkie, rzeźbione meble pochodzące z poprzednich epok, świetnie będą wyglądały we wnętrzu w stylu klasycznym bądź retro. Z kolei w mieszkaniu urządzonym w stylu minimalistycznym, idealnie sprawdzą się lekkie meble, takie jak małe stoliki kawowe o prostym kształcie.

Obecnie bardzo popularne jest stosowanie naturalnych materiałów we wnętrzu. Dlatego mile widziane są proste, drewniane stoliki kawowe w stylu skandynawskim.

Furorę robią również białe meble, które nadają się najlepiej do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Małe stoliki kawowe w białym kolorze można kupić praktycznie w każdym sklepie z meblami.