Meble

Stół okrągły rozkładany – praktyczny czy niepotrzebny?

stół okrągły rozkładany

Wybierając meble do mieszkania lub domu najważniejszym kryterium, warunkującym podjęcie decyzji jest styl i kolorystyka przedmiotów. We wnętrzu wszystko powinno doskonale wyglądać. Poza efektem wizualnym w każdym wnętrzu liczy się funkcjonalność, widoczna jakość oraz dopasowanie do wielkości pomieszczenia. Stół rozkładany okrągły? To ponadczasowy, doskonale prezentujący się, praktyczny mebel, który znajduje swoje miejsce zarówno w salonie, w jadalni, jak i w kuchni.

Mały stół okrągły rozkładany do kuchni lub salonu

Decyzja o umieszczeniu we wnętrzu małego stołu okrągłego najczęściej dyktowana jest dostępną przestrzenią. Okrągły stół o średnicy 60-70 cm jest doskonałym miejscem do:

  • spożywania posiłków,
  • przygotowywania potraw gdy na blacie roboczym brakuje przestrzeni oraz
  • dekoracją.

Dopasowany do stylu aranżacji kuchni mały stół rozkładany z ustawionym na jego blacie wazonem, w którym umieszczone są świeże kwiaty to najpiękniejsze dopełnienie stylowej aranżacji. Jeśli pojawiają się w domu goście, okrągły stół rozkładany można przenieść do salonu. W stylowo urządzonym salonie doskonale sprawdza się niewielki stół okrągły rozkładany, wykonany z metalu i szkła, w stylu industrialnym lub z drewna. 

Stół rozkładany okrągły do jadalni

stół okrągły rozkładany

W jadalni stół okrągły sprawdza się doskonale. Jeśli pomieszczenie jest otwarte na kuchnię lub salon, dopasowany do stylu wystroju drugiego pomieszczenia wyróżnia się stabilnością oraz komfortem użytkowania. Osadzony na jednej, solidnej podstawie lub czterech nogach stół okrągły rozkładany wykazuje się ogromnym komfortem użytkowania. Siedzącym wokół niego nie brakuje miejsca. Na stół okrągły rozkładany warto nałożyć obrus. Specjalne okazje zobowiązują. Obrus okrągły warto posiadać zarówno na stół rozłożony, jak i złożony. Na co dzień wystarczą okrągłe podkładki pod talerze, dopasowane kolorystycznie do wystroju pomieszczenia. Okrągły stół rozkładany szczególnie sprawdza się we wnętrzach, urządzonych w stylu skandynawskim i glamour. Pasuje również do pomieszczeń, utrzymanych w klimacie rustykalnym.