Meble

Stół kuchenny – jak znaleźć ten najlepszy?

stół do kuchni

Stoły kuchenne są meblami, które muszą odpowiadać potrzebom wszystkich domowników. Powinny one również pasować do powierzchni pomieszczenia i do panującego w nim stylu.

Jak wybrać stół kuchenny?

Na decyzję powinno wpłynąć kilka ważnych czynników, takich jak:
– wielkość kuchni,
– ilość przestrzeni przeznaczonej na ustawienie stołu,
– trwałość mebla – najbardziej wytrzymały będzie stół ze stelażem, który skręcony jest śrubami (gdyż nogi przymocowane bezpośrednio do blatu szybciej się wyłamują),
– łatwość ewentualnego składania i rozkładania,
– wysokość – najwygodniejszy stół ma mniej więcej 70-75 centymetrów: wtedy można swobodnie oprzeć na nim ręce,
– jakość blatu – najlepiej kiedy jest on wodoodporny i ma twardą oraz gładką powierzchnię: dzięki temu jest odporny na zarysowania, zabrudzenia czy wilgoć.

Stół do kuchni – kształt

W kuchni niewielkiej najwygodniejszy będzie stół pozwalający na oszczędność miejsca. Dobrze sprawdzi się tutaj niewielki stolik kwadratowy lub prostokątny (który można będzie np. dostawić do ściany). Taki wąski mebel będzie zajmował niewielką powierzchnię, a i tak stanie się niezwykle użyteczny. Ciekawym rozwiązaniem może stać się tutaj stół z częściowo składanym blatem. Do kuchni nieco większej bez problemu wstawić można stół okrągły, przy którym zmieści się nawet kilka osób. Natomiast w kuchniach o dużych rozmiarach warto postawić na wygodę, to znaczy stół z szerokim, owalnym lub prostokątnym blatem.