Meble

Spanie na paletach? Dlaczego nie?

Czy można zrobić coś z niczego? A jeśli można, to jak zrobić coś z niczego? A jeśli już robi się coś z niczego, to co z tego wyjdzie? Na wszystkie te pytania można odpowiedzieć prostym przykładem – łóżko z palet drewnianych.

DIY - łóżko wykonane z palet

Nie dla każdego, ale…

Posiadanie takiego rodzaju mebla w domu wpisuje się jak najbardziej w nurt designerski, ale przeznaczone jest raczej dla osób lubiących prostotę i minimalizm. Nie ma co się oszukiwać – łóżka z palet w żaden sposób nie można nazwać meblem wytwornym, ale z pewnością nie można odmówić mu oryginalności. Nie będzie ono pasowało do każdego rodzaju wystroju wnętrz, można jednak dostosować je do wielu rodzajów aranżacji. Jest doskonałym przykładem na to, że jednak można zrobić coś z niczego i to w sposób interesujący i praktyczny.

Dla jednego stos drewna, dla innego materiał

Widząc stosy palet piętrzące się i moknące przed każdym magazynem i na każdej budowie większość osób traktuje je jako odpady. Część jednak widzi w nich doskonały półprodukt, z którego można wykonać coś funkcjonalnego i ładnego. Palety służące jako materiał do wykonania łóżka muszą oczywiście zostać poddane odpowiedniej obróbce, ale ważna jest ogólna dostępność tego półproduktu oraz to, że wykonanie z nich mebla jest naprawdę proste, nie zajmuje wiele czasu, a daje sporo satysfakcji. A przy okazji naprawdę wygodne łóżko.