Meble

Sofa do salonu – z niższej, czy z wyższej półki?

Salon jest pomieszczeniem reprezentacyjnym, w którym domownicy spędzają zazwyczaj najwięcej czasu. Muszą się w nim więc znajdować porządne, estetycznie wykonane meble, jak i wygodna, komfortowa sofa. I tu często pojawia się pytanie: jak wybrać sofę do salonu, by była ona idealnym miejscem do odpoczynku i ozdobą jednocześnie? 

Czego najczęściej poszukują klienci?

Klienci w sklepach meblowych najczęściej poszukują wygodnej, efektownej kanapy, która będzie zajmować centralne miejsce w salonie. Nie musi być to wcale mebel, który zajmie największą część pomieszczenia. Wypoczynek w salonie powinien jednak być odpowiednio umiejscowiony, by domownicy mogli wygodnie na nim oglądać telewizję lub czytać książkę. Ponadto, klienci często poszukują sofy, która będzie idealnie pasować do konkretnej aranżacji wnętrza. Tym bardziej teraz, gdy magazyny wnętrzarskie polecają klientom, by ci tworzyli swoje pomieszczenia w konkretnych stylach. Sofa pasująca do klimatu rustykalnego, boho lub skandynawskiego jest więc często poszukiwana przez klientów, którzy chcą mieć modne, efektowne wnętrza z pięknymi, ciekawymi i idealnie pasującymi do nich dodatkami. 

Niższa czy wyższa półka?

Jak wybrać sofę, gdy w sklepach jej ceny wahają się od 1000 zł do nawet 10000 zł? Trzeba tak naprawdę zastanowić się, czy ekskluzywny, drogi mebel sprawdzi się w pomieszczeniu klienta. Zdarzają się bowiem osoby, które doskonale wiedzą, że ich dzieci lub zwierzęta strasznie niszczą meble, więc nie może być mowy o ekskluzywnym wypoczynku ze skóry. Wówczas trzeba postawić na praktyczny mebel, który z łatwością można wyczyścić. I tu najczęściej większość klientów decyduje się na sofy welurowe, które są idealne jeśli chodzi o utrzymanie czystości na nich. Wystarczy je wytrzeć zwilżoną szmatkę i wszystkie zabrudzenia znikają w mig. 

Welurowe sofy są również dużo tańsze, niż kanapy lub narożniki wykonane z naturalnej skóry lub z zamszu. I to różnica w cenie czasami jest bardzo znacząca. Za sofę welurową o standardowym rozmiarze klienci zapłacą od około 1500 zł do 3000 zł. 

Prostota jest w cenie

Już dawno minęły te czasy, gdy klienci poszukiwali wielkich, stylowych mebli wypełnionych przeróżnymi ozdobnymi guzikami i frędzlami. Teraz dominuje prostota, choć nie oznacza to, że klienci nie lubią mebli kolorowych i wzorzystych. Wręcz przeciwnie. Mnóstwo osób (szczególnie kobiet) decyduje się na to, by umieścić w swoim dużym, przestrzennym salonie sofę w kolorze pudrowego różu, w czerwieni, w zieleni lub w błękicie. Bardzo modne są też sofy, na których widnieją piękne, duże kolorowe kwiaty lub motywy zwierzęce. Do takiego wypoczynku bez problemu można dobrać również inne akcesoria. Na pewno warto pomyśleć o ozdobnych poduszkach, solidnej narzucie, ciepłym kocu, czy też dywanie, który będzie znajdował się pod sofą. Całość wówczas stworzy w salonie ciepły, przyjemny klimat. W takim miejscu na pewno będą świetnie się czuli domownicy, jak i ich goście. Warto więc zawsze stawiać na efektowne, lecz dobrze wykonane meble do swoich pomieszczeń.