Wyposażenie łazienek

Rodzaje i zastosowanie mozaiki szklanej

Producenci mozaik szklanych starają się dogodzić wygórowanym wymaganiom klientów. Dlatego w ich ofercie można znaleźć bardzo różnorodne płytki, które można dopasować praktycznie do każdego wnętrza.

Rodzaje mozaiki szklanej

Poszukując płytek szklanych do własnego mieszkania, klient może wybierać spośród różnorodnych kolorów, od czystej bieli po elegancką czerń. Obecnie największą popularnością cieszy się mozaika szklana w różnych odcieniach szarości lub brązu, srebrna oraz czerwona. Producenci oferują również mozaiki składające się z połączenia różnych, dopasowanych do siebie odcieni.

Chociaż najczęściej spotyka się płytki o wysokim połysku, dostępne są także modele w wersji matowej oraz niezwykle eleganckie płytki o metalicznym połysku. Różny może być także kształt płytek. Najpopularniejsze są małe, kwadratowe, o szerokości około 5 centymetrów, ale równie dobrze mozaika może być okrągła, prostokątna lub mieć nieregularny kształt. Wybór jest naprawdę szeroki!

Inspirujące pomysły na mozaikę szklaną we wnętrzu

Płytki szklane, dzięki temu, że są bardzo niewielkie, mogą być stosowane na różnych powierzchniach, niekoniecznie gładkich. Zwykle spotykane są w roli obudowy wanny lub pokrycia ścian w kuchni, ale istnieje dla nich także wiele innych, bardziej kreatywnych zastosowań.

Mozaika szklana może stworzyć interesujące połączenie ze zwykłymi płytkami i być założona na ścianach w łazience. Można ozdobić nią ramę lustra lub wypełnić ozdobne wnęki w ścianach. Niektórzy decydują się nawet na zastosowanie mozaiki w całej łazience zamiast ceramicznych płytek! To praktyczne rozwiązanie, gdyż jest ona odporna na wilgoć i wysokie temperatury.

Mozaika szklana może mieć mnóstwo zastosowań i stanowić podstawę kreatywnej, wyróżniającej się stylizacji wnętrza.