Meble

Regały na książki dekoracją salonu

Według badań statystycznych niemal 63 % Polaków nie przeczytało w ostatnich latach żadnej książki! Wynikom tym może jednak przeczyć popularność regałów na książki. Niestety książki w domach często pełnią wyłącznie funkcję dekoracyjną. Odpowiedni mebel pozwoli jak najlepiej wyeksponować domową biblioteczkę.

Najlepsze dekoracja salonu- książki

Nie ma piękniejszej dekoracji salonu niż książki. Są jednak takie domy, w których księgozbiory liczą po kilka tysięcy pozycji. Gdy dodać do tego niewielką powierzchnię mieszkania może robić się nieciekawie. Na to również znajdzie się rozwiązanie. Regały na książki w takim wypadku powinny zagościć niemal wszędzie- w przedpokoju, salonie, pokoju dziecięcym czy sypialni.

Regały na książki wykonane pod wymiar

Zupełnie ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się meble wykonane na wymiar. Tym sposobem regał na książki może zagościć na całej długości ściany w salonie. Przestrzeń można również wykorzystać decydując się na regały sięgające sufitu. Regał na książki powinien mieć ponadto odpowiednią grubość półek. W innym przypadku nie będzie wytrzymały. Gdy księgozbiór nie jest zbyt pokaźny, półki na książki mogą stanowić ciekawy element dekoracyjny pomieszczenia. Takie designerskie rozwiązania na pewno przyciągają wzrok. Regały na książki mogą być wykonane z zupełnie dowolnych materiałów. Króluje rzecz jasna drewno, do wyboru mamy również regały wykonane z płyt plisniowych, szkła, stali a nawet tworzyw sztucznych.