Basen

Przedłużenie sezonu basenowego – pompa ciepła

pompa ciepła do basenu

Kolejny letni sezon kończy się i nadchodzi jesień. Czy jest jakiś sposób na wydłużenie lata? Zabawy wodne na basenie to świetna rozrywka. Jak używać go dłużej, gdy stoi on na zewnątrz? Odpowiedzią jest pompa ciepła do basenu!

Pompa ciepła do basenu – zastosowanie

Urządzenia te potrafią nie tylko podgrzewać wodę w basenie, ale również schładzać. Dzięki specjalnym tytanowym skraplaczom mogą być wykorzystywane w wodzie chlorowanej, jak i solonej. Przez to, są przydatne w różnych klimatach.

Pompy ciepła do basenów mają nowoczesne sterowniki, dzięki którym można obsługiwać je z każdego miejsca. Wystarczy oryginalna aplikacja producenta. Odpoczywając w domu, można jednym kliknięciem włączyć pompę ciepła do basenu i ustawić żądaną temperaturę. Urządzenie to po osiągnięciu zadanego ciepła samo się wyłączy.

Ten sprzęt oferowany jest w różnych wariantach. Pompy nadają się do domowych basenów, jak również do profesjonalnych pływalni. Różnią się mocą i przepustowością. Pompa ciepła do basenu nadaję się do każdego rodzaju użytkowanego kąpieliska. Specjaliści zajmujący się tym tematem, pomogą w wyborze właściwej pompy ciepła do basenu.

Pompa ciepła do basenu – korzyści

pompa ciepła do basenu

Komfort i wygoda to główne czynniki, jakie te urządzenia potrafią zapewnić swoim działaniem. Są praktycznie bezgłośne i bardzo wydajne. Podczas pracy wydają minimalnie słyszalny szum. Przewyższają swoją modernistyczną konstrukcją stare podgrzewanie elektryczne. Ich montaż jest bardzo łatwy. Nawet zwykły użytkownik, bez żadnego problemu zainstaluję pompę ciepła do basenu.

Pompy ciepła do basenu potrafią zużywać bardzo mało prądu, oddając w zamian duży współczynnik COP. Robią to przez pozyskiwanie energii ze środowiska. Np. jeśli basen potrzebuje 6 kW energii, pompa potrafi wziąć 1 kW z sieci energetycznej, a resztę pobrać za darmo z powietrza, gruntu lub wody.