Wystrój wnętrz

Praktyczna podłoga w nowoczesnym domu

eleganckie płytki podłogowe w salonie

Aranżacja pokoju dziennego to nie tylko funkcjonalne meble i gustowne dodatki, ale przede wszystkim łatwa w utrzymaniu, ciepła podłoga. Materiałami wykończeniowymi wykorzystywanymi do pokrycia podłogi jest drewno, laminowane panele lub płytki gresowe i ceramiczne. W ostatnim czasie ze względu na swoją praktyczność popularność zyskują kafle.

Designerskie płytki do salonu

Płytki podłogowe są coraz częściej używane przy remoncie salonu, głównie za sprawą odporności na zarysowania oraz łatwemu czyszczeniu. Ponadto kafle idealnie nadają się do energooszczędnego systemu ogrzewania podłogowego. Są one gwarancją, że podłoga nie ulegnie zniszczeniu pod wpływem ciepła. Zazwyczaj płytki do salonu – https://www.banyo.pl/pol_m_Plytki-i-mozaiki_Plytki_Plytki-do-salonu-134.html występują w kształcie prostokąta lub kwadratu. Jednak coraz częściej w nowoczesnych mieszkaniach znaleźć można heksa oraz oktagonalne płytki podłogowe. Dla nadania wnętrzom oryginalnego wyglądu stosuje się kolorowe dekory lub elegancką mozaikę. W połączeniu z listwami i fugami w kontrastowych barwach, tworzą niepowtarzalną kompozycję. Obecnie najmodniejszymi kolorami płytek są biel, czerń oraz odcienie szarości.

Kafle podłogowe do każdego wnętrza

Decydując się na wybór wzorów płytek do salonu, należy wziąć pod uwagę jaka będzie stylistyka pomieszczenia. Jeśli jest to wnętrze klasyczne najlepiej dobrać do niego kafle, imitujące drewniane deski lub parkiet. Do nowoczesnego pokoju dziennego idealna będzie płytka o strukturze kamienia, którą można także ozdobić jedną ze ścian lub kominek. Płytki podłogowe sprawdzą się w mieszkaniach z aneksem kuchennym. Nie trzeba układać dwóch rodzajów podłóg – płytek w kuchni i paneli w pokoju dziennym. W modzie jest obecnie jednolita podłoga w całym mieszkaniu oraz płytki imitujące drewno, które pasują zarówno do wnętrza utrzymanego w stylu prowansalskim jak i industrialnym.