Akcesoria i dodatki

Pościel do łóżeczka dziecięcego jako element dekoracyjny

Poza podstawowymi walorami, wynikającymi z jej funkcjonalności (takimi jak otulanie, zapewnienie dziecku ciepła itp.), pościel do łóżeczka dziecięcego może pełnić również element dekoracyjny. Ogromna mnogość tkanin dostępnych na rynku sprawia, że poszewki na poduszki czy kołdrę potrafią zdobić wnętrze równie skutecznie jak inne ozdobniki.

Przełamując biel

posciel do lozeczka dla dziecka

Wnętrza utrzymane w modnym minimalistycznym stylu skandynawskim, zyskają na charakterze jeśli pojawią się w nich elementy przełamujące ich surowość i kojarzącą się z bielą sterylność (np. w postaci pięknej i kolorowej pościeli do dziecięcego łóżeczka). Geometryczne wzory, kwiaty, misie i inne „dziecięce” nadruki sprawią, że ktokolwiek przekroczy próg pokoju, nie będzie mieć żadnej wątpliwości, do kogo on należy.

Szybka zmiana wystroju

Dzięki temu, że pościel wymaga okresowej zmiany, w zależności od wybranego kompletu można szybko i łatwo dowolnie zmieniać wystrój pokoju dziecięcego. Jednego dnia mogą w nim królować pastele (pościel, firanki itp.), by na przykład za chwilę rozgościły się w nim wesołe wzorki i stworki. Z łatwością, w zależności od nastroju albo sezonu (święta, zima, wiosna itp.) dzięki tym prostym trikom można zmieniać wystrój dziecięcego królestwa.

Mini-sztuka

Dzisiejsza pościel do łóżeczka dziecięcego w niczym nie przypomina tej szarej, burej pościeli jaką doskonale pamiętają chyba wszyscy urodzeni przed  latami 90-tymi ubiegłego wieku. Dzisiaj królują na niej rozmaite wzory, nadruki kwiatowe, postaci z bajek, milusińskich stworków, zwierzątek, samochodzików, samolocików, wróżek i innych dziecięcych ulubieńców. Taka pościel sama w sobie zdobi wnętrze niczym mini-sztuka.