Basen

Pokrywa na basen – najlepsze zabezpieczenie

pokrywa na basen

Pokrywa basenu to niezbędny element wyposażenia domowej atrakcji, jaką jest własny basen. Przyda się szczególnie w przy większych basenach, w których woda jest wymieniana rzadziej.  To dzięki pokrywie basen można przez cały rok utrzymywać w czystości. Odpowiednio dopasowana chroni wodę przed warunkami atmosferycznym, zapobiegając opadom deszczu, ale też innym zanieczyszczeniom z zewnątrz.  Odpowiednio naciągnięta na basen pokrywa zabezpieczy wodę przed wpadaniem liści i owadów i nie pozwoli do basenu dostać się czworonogim miłośnikom kąpieli. 

Dodatkowe zadania pokrywy basenowej

W zależności od jakości pokrywy może ona służyć także jako forma kumulacji ciepła i jednocześnie podgrzewania wody w basenie. Taka pokrywa na basen przepuszcza promienie słoneczne do wewnątrz basenu i nie pozwala na ulatnianie się ciepła na zewnątrz. 

Pokrywa basenowa ma za zadanie wydłużyć także pracę sprzętów oczyszczających basen jak choćby pompa basenowa, która cały czas oczyszcza wodę. Zmniejsza również ilość używanej chemii basenowej, 

Odpowiednie zabezpieczenie basenu pokrywą daje pewność, że nie będzie on przykuwał uwagi małych dzieci, co za tym idzie, będzie to tylko bezpieczna atrakcja.

Dla jakiego basenu pokrywa?

pokrywa na basen

Pokrywy basenowe występują w różnych rozmiarach i kształtach i możne je dobrać do każdego basenu bez względu na wielkość oraz rodzaj. Na rynku dostępne są pokrywy do basenów: 

  • rozporowych, 
  • stelażowych,  
  • dmuchanych
  • kanadyjskich, 
  • betonowych
  • poliestrowych 

Posiadanie basenu to doskonała forma relaksu w zaciszu domowym. Warto zadbać nie tylko o jego jakość, ale także o utrzymanie w nim czystości, do czego idealnie sprawdzi się pokrywa basenowa.