Uncategorized

Podgrzewanie wody w basenie- procesem bardzo żmudnym i wymagającym cierpliwości

Kąpiele w basenie są bardzo przyjemne i odprężające. Jednak, by móc z nich czerpać radość, trzeba się do nich odpowiednio przygotować. Najważniejszą kwestią jest, żeby woda była czysta i należycie ciepła.

Dlaczego temperatura wody w basenie jest taka ważna?

 A no dlatego, że pływanie w lodowatej, w ogóle nieogrzanej wodzie to żadna rozrywka. Poza tym dłuższe w niej przebywanie grozi infekcją, a w najlepszym wypadku dokuczliwymi skurczami mięśni. Co najgorsze to mogą objąć one całe ciało, tak iż człowiek czuje się niczym sparaliżowany.

Zbyt długie przebywanie w zimnej wodzie zaburza też pracę serca i skutkuje tym, że robi się tak zwana gęsia skórka na ciele. Nie da się też zbyt długo pływać w zimnej wodzie, bo mięśnie sztywnieją, a stawy robią się ociężale i bardzo spięte. Tak, iż coraz trudniej nimi poruszać. Dlatego też przed wejściem do basenu powinno się wykazać odrobiną cierpliwości i zaczekać, aż woda będzie miała odpowiednią temperaturę.

Jak podgrzać wodę w basenie?

Jeśli znajduje się on na świeżym powietrzu- sprawa jest nieco prostsza. Wystarczy poczekać, aż słońce mocniej przygrzeje, co automatycznie podniesie temperaturę wody. Może nie jest to zbyt szybkie rozwiązanie. Za to jakie ekologiczne i tanie. Ta metoda ma jeszcze jeden plus, nie trzeba montować w basenie żadnych pomp ani mat, więc pozostaje więcej czasu na zabawę w wodzie. Jedynym minusem tej opcji jest to, że pluskać w basenie można się jedynie późnym popołudniem, a nie z rana, bo woda potrzebuje przecież trochę czasu, żeby się mocno nagrzać.

Jak przeprowadzić podgrzewanie wody w basenie w bardziej nowoczesny i wyrafinowany sposób?

Maty grzewcze to kolejny sposób, aby pogrzać wodę basenową. Zaletą mat ciepłowniczych jest to, że nie są ciężkie, więc można je swobodnie przenosić. Ponadto są łatwe w montażu i dość sprawnie i w miarę szybko ogrzewają wodę. Nie przeszkadzają podczas pływania, a co najważniejsze nie psują się, ani nie trzeba ich bez przerwy czyścić. Jedyny ich minus jest taki, że pasują przeważnie do mniejszych zbiorników. Z dużymi basenami radzą sobie średnio.