Akcesoria i dodatki

Po co korzystać z podkładki pod fotel na kółkach?

mata pod fotel

Wydaje się, że trudno znaleźć dzisiaj biuro, w którym nie byłoby podkładki pod fotel na kółkach. Dlaczego jednak się tam ona znajduje? Jakie są najważniejsze zadania takiej podkładki?

Komfort użytkowania fotela

Z całą pewnością, dzięki podkładce pod fotel na kółkach, komfort jego użytkowania staje się zwykle większy. Chodzi o to, że podkładka pod fotel biurowy eliminuje problem ślizgania. Bardzo dokuczliwe jest, kiedy fotel nieustannie zmienia swoje położenie i jest niestabilny. Tak się jednak dzieje, gdy stoi on chociażby na śliskich panelach.

Jak nie porysować podłogi?

Niewątpliwie, pod fotel na kółkach podkładka przydaje się także z tego względu, że fotel zagraża na różne sposoby podłodze. Główne zagrożenie jest takie, że twarde kółka od fotela w krótkim czasie porysują podłogę. Zadaniem podkładki jest więc oprócz zwiększenia komfortu użytkownika, również zabezpieczenie podłogi.

Wybór podkładki

Na pewno nie bez znaczenia jest wybór najlepszej podkładki. Rzecz w tym, iż nie każda podkładka pod fotel na kółkach jednakowo dobrze spełnia swoje zadania. Niektóre z podkładek wcale nie zapobiegają ślizganiu się fotela, a inne są cienkie przez co nie chronią podłogi. Należy przede wszystkim przykładać wagę do materiału wykonania podkładki.