Wystrój wnętrz

Płytki imitujące beton – wady i zalety

Płytki imitujące beton stały się w ostatnim czasie niezwykle popularne. Jest to rozwiązanie tanie, a zarazem niezwykle efektowne. Z pewnością zadowoli ono wszystkich miłośników naturalnych rozwiązań. Płytki betonopodobne mogą wyglądać świetnie, o ile zdecydujemy się na produkty dobrej jakości. W innym przypadku efekt, jaki uzyskamy może być niezadowalający.

Płytki betonopodobne – zalety

płytki imitujące beton w łazience

Główną zaletą płytek betonopodobnych jest korzystna cena. Różnica w kosztach jest odczuwalna przede wszystkim w przypadku dużych powierzchni. Zwykle są one umieszczane w kuchni, łazience, a także przedpokoju.

Ponadto takie kafelki są niezwykle trwałe, a także odporne na ścieranie. Wyglądają one niezwykle ciekawie – osoby, które nie wiedzą, że są to zwykłe kafle mogą nawet nie zauważyć różnicy. Plusem płytek imitujących beton jest to, że wyglądają one niemal tak samo, jak naturalny materiał. Dodatkowo występują one w wielu różnych wariantach, dzięki czemu bez przeszkód znajdziemy to, czego potrzebujemy. Kafelki różnią się nie tylko wielkością, ale również wykończeniem, czy też kolorem. Na rynku znajdziemy kilkadziesiąt model, więc szybko i bezproblemowo dopasujemy płytki do naszego mieszkania.

Płytki imitujące beton – wady

Największą wadą płytek imitujących naturalne materiały jest to, że nie są one tak proste w montażu, jak klasyczne kafle. Jest to zadanie dość czasochłonne, a także wymagające precyzji. Oczywiście praca będzie nam się opłacać – uzyskany efekt będzie niezwykle naturalny.
W przypadku kafelków słabej jakości może pojawić się problem sztucznego wyglądu. Inwestycja w takie produkty nie ma sensu, gdyż niskiej jakości płytki nigdy nie będą wyglądać, jak prawdziwy beton.