Wyposażenie łazienek

Płytki do łazienki – jakie kupić, żeby nie żałować?

Płytki łazienkowe to jeden z ważniejszych elementów w pomieszczeniu. Chociaż w łazience można zastosować również inne materiał, to ceramika wciąż jest najpopularniejsza i można ją spotkać w większości polskich domów. Dlaczego? Płytki ceramiczne nie są drogie, są trwałe, łatwe do utrzymania w czystości, także ich popularność nikogo nie powinna dziwić. Jakie płytki wybrać?

Płytki do małej łazienki

W małych łazienkach, gdzie każdy metr jest na wagę złota, dobrze sprawdzą się płytki w jasnych kolorach, które nie będzie dzielić fuga innego koloru. Warto stawiać na materiał z połyskiem, on będzie odbijał światło, w ten sposób łazienka będzie wydawała się optycznie większa. Jeżeli nie do końca przekonuje nas minimalistyczny, nowoczesny styl, można wprowadzić do wnętrza trochę koloru na przykład układając płytki patchwork Eksperci Łazienek w obszarze kąpielowym, czy nad umywalką.

Płytki patchwork dla odważnych

Zainteresowanie płytkami patchwork jest dużo od kliku sezonów, to bardzo ozdobna ceramika, którą warto potraktować, jako element dekoracyjny. Oczywiście nie trzeba ich układać w całej łazience, ale można wybrać kilka miejsc, które chcemy zaakcentować. Wybór tego typu ceramiki obecnie jest duży, jednak nie każde płytki będą dobre jakościowo. Ogólnie wybierając płytki łazienkowe, warto decydować się na takie pochodzące od renomowanych producentów, to gwarancja solidności, jakości. Wybierając droższe płytki można mieć pewność, że będą dobrze wyglądać, nawet po wielu latach użytkowania.

Płytki powinny komponować się z wystrojem łazienki. Jeżeli nie jesteśmy pewni, co do tego, czy wybrana ceramika będzie współgrać z aranżacją, można poprosić o przedstawienie wizualizacji w specjalnym programie, obecnie wiele sklepów oferuje takie usługi. Ewentualnie można zdecydować się na wsparcie architekta, który z pewnością ma lepsze oko i większe doświadczenie w dobieraniu wzorów i kolorów.