Meble

Pierwsze łóżko piętrowe dla dzieci 80×160

lozka-pietrowe-80x160

Łóżko piętrowe to marzenie każdego dziecka. Idealna baza do zabawy, miejsce kojarzące się z przygodą i zupełnie inną perspektywą niż nudne, tradycyjne łóżko. Sprawdź jakie zalety ma łóżko piętrowe i czy Twój maluch je pokocha!

Łóżko piętrowe – od jakiego wieku?

Wielu rodziców zastanawia się jaki wiek jest odpowiedn, żeby dziecko mogło poradzić sobie z używaniem łóżka piętrowego. Większość producentów jest zgodna, że przy odpowiedniej konstrukcji drabinki oraz wysokim zabezpieczeniom już czteroletni maluch może bezpiecznie wchodzić na górne piętro. Obok wieku dziecka i odpowiedniej budowie łóżka piętrowego, niezwykle istotna jest postawa, zdolność do zrozumienia i stosowania się do zakazów i wskazówek rodzica. Konieczna jest spokojna rozmowa pomiędzy dzieckiem a rodzicem, która powinna uświadomić ryzyko związane ze skokiem z piętra, nieostrożnym korzystaniem z drabinki czy niebezpiecznym wychylaniem się przez barierki.

Pierwsze łóżka piętrowe – jaki wymiar? 

Propozycją dla młodszych dzieci są łóżka piętrowe dziecięce 160×80. Właśnie od takiego wymiaru warto zacząć przygodę z tymi uwielbianymi przez maluchy meblami. Ta wielkość jest optymalna dla dziecka w wieku 4-5 lat. Materac wciąż pozostawia wiele miejsca do zabawy i spania, a jednocześnie nie jest zbyt duży, co dla samodzielnie śpiącego malucha może być przytłaczające. Łóżka w tym wymiarze są standardowo zaprojektowane tak aby zapewnić bezpieczeństwo. Drabinka, barierki oraz wysokość łóżka są odpowiednio przemyślane i dopasowane do wieku dziecka. Ciekawy wzór, bajkowy motyw i żywe kolory są przyjazne dla malucha, sprawiając że szybko zaprzyjaźnia się z nowym meblem.

Łóżko piętrowe – głośne „Tak!” od dzieci.

W wielu przypadkach łóżko piętrowe jest najlepszym rozwiązaniem i niesie ze sobą ogrom korzyści i radości. Dzieci uwielbiają  nowe możliwości zabaw jakie daje piętrowe łóżko. W szczególności łóżko piętrowe dziecięce 160×80 które jest dedykowane najmłodszym, często zaskakuje przyjaznym designem, barwami i pomysłowością rozwiązań. Wiele z nich doskonale odpowiada na dziecięce potrzeby, udając piracką bazę, zamek czy zapewniając dodatkowe szaleństwo na zamontowanej zjeżdżalni. Niższe piętro, przy odrobinie aranżacji, może zamienić się w tajną bazę, gdy maluch potrzebuję w samotności pomajsterkować, odpocząć lub spotkać się z kolegami. Nocą maluch spiąć bliżej sufitu, łatwiej odcina się od absorbujących rzeczy i bodźców. Jeśli dodatkowo ozdobimy sufit tapetą z gwiazdami lub ulubioną postacią, maluch zyskuje wyciszającą przestrzeń, w której z łatwością zapada w głęboki i spokojny sen.

Łóżka piętrowe kochane też przez rodziców.

Nie tylko maluchy są fanami łóżek piętrowych. Rodzice cenią sobie ten mebel przede wszystkim za możliwość sprytnego zagospodarowania przestrzeni. Łóżko piętrowe wykorzystuje wysokość pomieszczenia, której na ogół jest pod dostatkiem, a nie jego, często ograniczoną szerokość. Oszczędza w ten sposób miejsce, które może być przeznaczone na przestrzeń do zabawy, dodatkowy mebel (np. komoda, mały stolik i krzesełko) czy tworzy teren, gdzie maluch będzie mógł trzymać swoje skarby. Z tego względu łóżko piętrowe dla dzieci 80×160 poza ożywiającym dziecięcą wyobraźnię wzorem i konstrukcją zachęcająca do zabawy jest też zawsze funkcjonalne. Mebelek cieszy urwisa, angażuje go w rozmaite aktywności, a przy tym jest w pełni użyteczny – brzmi jak marzenie każdego rodzica! Takie propozycje znajdziecie między innymi na https://interbeds.pl/lozka-pietrowe-80×160

Łóżko piętrowe – więcej niż mebel!

Łóżka piętrowe dla dzieci 80×160 są nie tylko funkcjonalne i pozwalają zaoszczędzić przestrzeń, ale też zachęcają maluchy do radosnych psot i kreatywnych zabaw. Taki mebel pobudza wyobraźnię najmłodszych za dnia, a wieczorem pozwala na spokojny sen, wysoko, nad swoim dziecięcym imperium.