Mieszkania

Pawlacz – przeżytek czy funkcjonalne rozwiązanie?

Wielu osobom pawlacz jednoznacznie kojarzy się z minionymi już czasami PRL-u. Podwieszona pod sufitem szafka była częstym elementem wystroju holu lub kuchni, gdzie bardzo dobrze sprawdzała się w roli podręcznego schowka na rzadziej użytkowane przedmioty. Warto jednak zauważyć, że jej funkcjonalność jest doceniana również w czasach współczesnych. 

Pawlacz, czyli bardzo praktyczny dodatek

Popularność pawlaczy wynikała z tego, że większość ówczesnych mieszkań nie mogła się pochwalić dużym metrażem. Z tego powodu każda wolna przestrzeń była niezwykle cenna. Mimo możliwości składowania części przedmiotów w piwnicy, pawlacz był zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem.

Gwarantował dużo łatwiejszy dostęp do przechowywanych produktów i nie wymagał pokonywania kilku pięter w dół, a następnie z powrotem do góry. Niektóre osoby błędnie twierdzą, że tego typu szafki były po prostu modne w tamtych czasach.

Popularność pawlaczy https://gornapolka.com/kp/szafy-i-pawlacze/ wynikała przede wszystkim z ich praktyczności, przez co w przeciwieństwie do niektórych rozwiązań z minionej epoki, również w czasach współczesnych udaje im się trafiać w gusta osób, które mają do dyspozycji mieszkania o mniejszej powierzchni. 

Pawlacze w nowoczesnym wydaniu

Wysoka funkcjonalność szafek podwieszanych pod sufitem sprawiła, że niektórzy producenci zaczęli oferować tego typu produkty w bardziej nowoczesnych formach. Wykorzystanie współczesnych materiałów połączonych z aktualnym wzornictwem sprawia, że oferowane obecnie pawlacze bardzo dobrze wpasowują się w najnowsze trendy aranżacyjne.

Dzięki umiejętnemu dobraniu tego typu dodatków każdy właściciel mieszkania o mniejszym metrażu może bez problemu znaleźć miejsce na wszystkie potrzebne przedmioty, które w każdej chwili będą dostępne na wyciągnięcie ręki.

Nowoczesny pawlacz to świetne rozwiązanie, które znacząco zwiększy funkcjonalność pomieszczeń i dobrze wykorzysta niezagospodarowaną przestrzeń pod sufitem.