Meble

Oryginalny regał drabina – czy warto?

Modne i stylowe regały inspirowane drabiną mogą odmienić oblicze nawet najbardziej ponurych aranżacji wnętrz. Meble tego tupu doskonale sprawdzą się w sypialni, salonie, łazience albo kuchni. Regał drabina zajmuje niewiele miejsca, rewelacyjnie się prezentuje i łatwo go przenieść. W dzisiejszych czasach jest duży boom na funkcjonalne i designerskie meble, dlatego też warto poszukać ciekawych modeli.

Jaki regał wybrać?

Największym zainteresowaniem cieszą się drewniane regały drabina, które wykonane są z drewna klejonego. Materiał ten nie tylko ładnie się prezentuje, ale przede wszystkim zapewnia niesamowitą trwałość. Warto postawić na regały z gumowymi stopkami, które nie rysować będą podłogi. Godne uwagi są również nowoczesne drabiny, które można przykręcić do ściany na kątowniki. Modele tego typu przypadną do gustu tym osobom, które w domu mają małe dziecko albo zwierzęta. Kątowniki można starannie zamaskować, dzięki czemu są praktycznie niewidoczne.

Jakie zalety?

Regał drabina wbrew pozorom jest w stanie wytrzymać duże obciążenie. Nacisk na jedną półeczkę może wynosić nawet 20 kg. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że na regale bez żadnego większego problemu można ustawiać książki albo kwiaty. Regał drewniany powinien być oczywiście odpowiednio zabezpieczony, dzięki czemu będzie nam sprawnie służyć przez wiele długich lat użytkowania. Odpowiednio zabezpieczone regały drabina można postawić na balkon albo taras.