Meble

Odpowiednio dobrana szafka pod telewizor, czyli jaka?

szafka pod telewizor

Wiele osób decyduje się na zawieszenie swojego cienkiego i lekkiego telewizora na ścianie za pomocą specjalnych uchwytów, ale nadal częstym wyborem pozostaje klasyczne rozwiązanie, czyli szafka RTV. Tym bardziej, że przy telewizorze znajduje się zwykle szereg innych sprzętów. Do tego dochodzą jeszcze przeróżne bibeloty, kable itd. Wszystko to trzeba gdzieś pomieścić, dlatego odpowiednio dobrana szafla pod telewizor będzie świetnym rozwiązaniem.

Czym kierować się przy wyborze szafki RTV?

Szafki pod telewizor to uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym domu, a szeroki wachlarz wyboru pozwala na dopasowanie mebla do bieżącej aranżacji wnętrz i oczywiście swoich indywidualnych potrzeb, preferencji. Dostępne są one w różnych kolorach, wielkościach i kształtach. Mogą być w wersji minimalistycznej, klasycznej, nowoczesnej czy bogato zdobionej. Nie ma najmniejszego problemu ze znalezieniem modelu funkcjonalnego, z licznym półkami i zamykanymi szafkami. Szafka może być na tyle duża, że znajdzie się na niej miejsce na dekoracje takie jak wazon z kwiatami czy ramka na zdjęcia. Najlepszym miejscem za zakupy jest sfmeble.pl

Przy wyborze szafki RTV trzeba mieć na uwadze dobranie odpowiedniej wielkości, czyli szerokości i wysokości. Głębokość także jest istotnym parametrem – zaleca się wybrać taką, aby znajdowała się na równej płaszczyźnie z pozostałymi meblami. Jeśli chodzi o wysokość szafki, to należy kierować się tym, aby ekran telewizora znajdował się na wysokości wzroku podczas siedzenia na kanapie, sofie czy fotelu. Nie może być tak, że będzie trzeba zniżać lub podnosić głowę podczas oglądania TV, co przyczyni się tylko do dyskomfortu, ale i do problemów z kręgosłupem.

Jeśli szafka RTV kupowana jest osobno, a nie w komplecie, to należy zadbać o jej dopasowanie do pozostałych mebli pod kątem stylu i koloru. Inny mebel sprawdzi się w pomieszczeniu urządzonym w stylu klasycznym, nowoczesnym, skandynawskim, glamour czy industrialnym. Do wyboru są szafki wiszące i stojące, w zależności od upodobań i metrażu wnętrza. Na uwadze powinno się mieć także to, z jakiego materiału została wykonana szafka pod telewizor. Od mebla tego trzeba oczekiwać solidności i wytrzymałości, aby nie ugiął się pod naporem sprzętów i zawartości półek/szafek. Godne polecenia są szafki z litego drewna, nie tylko bardzo wytrzymałe, ale też eleganckie, ponadczasowe, uniwersalne. Ciekawym rozwiązaniem okazuje się być też mebel z płyt akrylowych, czyli materiału bardzo trwałego, odpornego na zarysowania i zabrudzenia.