Meble

O czym pamiętać, kupując stół i meble do jadalni?

krzesła tapicerowane

Z całą pewnością możemy liczyć na duże pole do popisu, jeśli chodzi o wybór krzeseł i stołów do jadalni. Do dyspozycji jest wiele modelów nowoczesnych krzeseł tapicerowanych, prostych krzeseł drewnianych do jadalni czy też modeli bogato zdobionych. Bogactwo asortymentu sprawia, że wale nie jest tak łatwo dobrać odpowiednie krzesła, które nie tylko będą estetycznie wyglądać, ale także będą tworzyć z wystrojem wnętrza spójną całość. O czym zatem należy pamiętać, kupując stół i krzesła do jadalni?

Przemyślany zakup to podstawa

Jadalnia jest bardzo ważnym miejscem w domu, gdzie często nie tylko spożywamy posiłki. Warto zatem zadbać o to, żeby to pomieszczenie nie tylko dobrze się prezentowało, ale także było praktyczne. Jak zatem to uzyskać? Nawet najpiękniejsze i najdroższe krzesła niekoniecznie muszą sprawdzić się w naszym domu, jeśli nie będą pasować do wystroju. Należy zatem wybierać meble zgodnie ze stylem, w jakim urządziliśmy pomieszczenie.

Przed zakupem stołu i krzeseł do jadalni, warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach:

• zaleca się dobierać wielkość stołu do metrażu pomieszczenia, w którym ma się znaleźć
• należy zastawić minimum 60 cm wolnej przestrzeni wokół mebla
• jeśli stół w jadalni będzie służyć do codziennego użytku i od święta, najlepiej postawić na rozkładany mebel
• niezależnie od tego czy zdecydujemy się na nowoczesne krzesła tapicerowane z metalowymi dodatkami czy też na klasyczne krzesła drewniane do jadalni, warto przed zakupem sprawdzić wysokość siedzisk (powinniśmy sięgać bez trudu nogami do podłogi i dosięgać rękami do blatu).