Meble

Nowoczesne meble we wnętrzach

Aranżacja nowoczesnego wnętrza, zgodnie z najnowszymi kanonami mody to spore wyzwanie. Współczesne wnętrza wyróżnia minimalizm, prostota i jak najmniejsza liczba dekoracyjnych akcesoriów. Liczy się wysoka jakość zastosowanych rozwiązań, zarówno gdy mowa o wykończeniu jak i meblach.

Kolorystyka wnętrza a dobór mebli

O obecnie obowiązujących trendach na minimalizm można przekonać się przeglądając ofertę sklepów meblowych. W sprzedaży dominują proste meble o geometrycznej formie. Mogą wydawać się nieco „kanciaste’“. W pomieszczeniach urządzonych w jasnej kolorystyce, w których dominują modne biele, szarości oraz beże sprawdzą się meble o wyrazistych, soczystych kolorach. Ciekawym rozwiązaniem w białym salonie jest na przykład czerwona kanapa. W tych pomieszczeniach, w których dominują mocne zestawienia kolorystyczne lepiej wybrać meble w bardziej neutralnych barwach.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mebli?

Sam wygląd mebli to nie wszystko. Ważna jest też jakość ich wykonania. Przeglądając poszczególne modele warto zwrócić uwagę na wykończenia. Meble powinny być pozbawione wszelkich wad. Sprawdzić należy również to w jaki sposób połączone są ze sobą poszczególne materiały. Nieprawdą jest to, że w sklepach sieciowych trudno znaleźć meble wysokiej jakości. Można, trzeba jednak za nie nieco więcej zapłacić. Z całą pewnością możemy powiedzieć co jest passe. Na pewno z mody wyszły meble w zabudowie- meblościanki, toporne komplety wypoczynkowe. Lepiej w takim przypadku postawić na meble modułowe.