Meble

Nowoczesne meble i tekstylia domowe

meble nowoczesne

Styl meblowania wnętrz zmienił się znacząco na przestrzeni ostatnich lat. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu popularne były meble drewniane i oszkolone meblościanki, podczas gdy aktualnie w modzie są cąłkowicie inne rodzaje nowoczesnych mebli. Styl wystroju wnętrz jest przede wszystkim minimalistyczny i oszczędny – nadmiar dodatków i akcesoriów wizualnych postrzegany jest jako niemodny przesyt.

Popularne meble markowe

Obecnie nowoczesne meble kupuje się w sklepach sieciowych i internetowych, które regularnie wypuszczają całe linie popularnych produktów i tekstyliów domowych. Sprawia to, że pojawiają się swoiste podobieństwa w stylach umeblowania, ale trzeba przyznać, że obecne trendy opierają się głównie na uniwersalnej modzie i podobieństwach, niż na oryginalności. Popularne są kolorowe ściany, fototapety i meble nowoczesne kontrastujące z odcieniem wnętrz.

Wystrój salonu

Najważniejszym miejscem w domu jest salon. Zamiast meblościanek wykorzystuje się tu pojedyncze szafki i regały, na których stawia się oszczędne, skromne dodatki. Meble mają przede wszystkim być funkcjonalne i spełniać swoje zadanie, przez co brak udziwnień i dodatkowych ozdób w postaci oryginalnych klamek czy zdobień. W obecnej modzie są przede wszystkim minimalistyczne tekstylia.