Wystrój wnętrz

Najważniejsze parametry hokerów kuchennych

hoker

Oferta hokerów kuchennych jest bardzo szeroka i różnorodna, dlatego też wybranie porządnego siedziska nie jest prostym zadaniem. Producenci mebli chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też systematycznie poszerzają swoją ofertę sprzedażową o nowe produkty.

Ergonomiczne oparcie i podłokietniki

Aby wybrać porządny hoker, warto zwrócić uwagę na oparcie i podłokietniki. Wysokiej klasy krzesła barowe z oparciem są zdecydowanie wygodniejsze w codziennym użytkowaniu. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że modele tego typu są znacznie cięższe. Dodatkowe podłokietniki także zwiększają komfort podczas siedzenia, ale niestety zajmuje wiele miejsca.

Solidna konstrukcja podstawy

Hokery dostępne na rynku oparte są na różnych konstrukcjach. Do wyboru są klasyczne krzesła barowe, które składają się z czterech nóg. Można znaleźć także modele z płaską podstawą, która wspierana jest tylko przez jedną podporę i słupek. Oba rozwiązania są bardzo solidne i tak naprawdę odróżnia je jedynie design. Pojedyncza podpora doskonale sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach.

Jaką optymalną wysokość powinny posiadać hokery?

Wysokość hokerów jest jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych. Wysokość hokerów należy umiejętnie dopasować do wielkości blatów. Im wyższe krzesło barowe, tym oczywiście zdecydowanie trudniej będzie z niego korzystać. Problemy mogą pojawić się przede wszystkim w przypadku niższych osób. Odległość pomiędzy dolną krawędzią blatu, a górną krawędzią samego hokera powinna wynosić przynajmniej 25 cm. Godne uwagi są oczywiście obrotowe hokery (Dostępne online), które posiadają regulację wysokości.