Wyposażenie łazienek

Najważniejsze elementy w wykańczaniu mieszkania

Każdy, kto kiedykolwiek miał za sobą remont domu lub mieszkania doskonale wie, jak wiele decyzji wtedy trzeba podjąć, aby wykończyć swoją przestrzeń w sposób, który będzie podobał się przez wiele lat, jednocześnie nie rujnując przy tym całkowicie swoich finansów. Możliwości i rozwiązań jest tak wiele, że bez wcześniejszego przemyślenia, idąc po prostu na żywioł można zrobić sporo błędów. Poniżej kilka spostrzeżeń dotyczących tego na co zwrócić uwagę, przystępując do wykańczania podłóg oraz jednego z najważniejszych pomieszczeń w domu jakim jest w łazienka.

Podłoga drewniana lub płytki drewnopodobne

płytka imitująca drewnoZwykle to wykończenie podłogi generuje sporo przemyśleń oraz kosztów, gdyż to jedna z największych inwestycji. Decydując się na podłogę drewnianą z pewnością uzyska się piękny efekt, jednak nie w każdym pomieszczeniu będzie to rozwiązanie równie funkcjonalne. W łazience oraz w kuchni, w tak zwanych strefach mokrych czyli tam gdzie używa się wody warto zastosować płytki podłogowe drewnopodobne. Idealnie imitują one drewno, a jednocześnie są odporne na wilgoć oraz proste w utrzymaniu czystości.

Wykończenie łazienki

Wykończenie łazienki zwykle prowadzi do kolejnych dylematów. Ostatnimi czasy sporo osób decyduję się na wyłożenie glazurą jedynie tych ścian, które sąsiadują z umywalką czy prysznicem. Pozostałe ściany są malowane specjalną farba do łazienek. Takie rozwiązanie ma jedną mocną stroną – kiedy kolor się znudzi z łatwością można go zmienić. Ze zrywanie płytek ze ściany nie jest już tak prosto. Ostatnimi czasy modne stają się również tapety wodoodporne, dzięki którym można w ogóle zrezygnować z układania płytek na ścianach.