Wyposażenie łazienek

Na co zwrócić uwagę przy wyborze luster łazienkowych

obowiązkowe lustro do każdej łazienki

Wybierając lustra łazienkowe, warto poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniego produktu. Dzięki temu nasz zakup będzie nie tylko praktyczny, ale stanie się też doskonałym elementem wystroju naszej łazienki. Oto 4 rzeczy, które należy przemyśleć przed zakupem lustra łazienkowego.

1. Rozmiar

Zacznijmy od rozmiaru lustra. Nie powinno ono być zbyt małe, musimy dobrze widzieć w nim nasze odbicie. Z kolei zbyt duże lustro może się okazać trudne do umieszczenia na niewielkiej przestrzeni. Dlatego najpierw powinniśmy ustalić orientacyjne rozmiary lustra, które będzie pasować do naszej łazienki.

2. Kształt

Podobnie jak wielkość lustra łazienkowego, jego kształt jest bardzo istotny przy wyborze. Należy kierować się przede wszystkim wygodą użytkowania. Jeśli podoba nam się prostokątne lustro, ale jest na przykład za wąskie, używanie go może nie być dla nas zbyt komfortowe. Powinniśmy dobrać kształt łazienkowego lustra odpowiednio do wnętrza, w którym go umieścimy.

3. Styl

Lustra bez ram będą pasować do łazienek urządzonych w stylu nowoczesnym i minimalistycznym. Oprawione w ażurowe ramy – do wnętrz klasycznych, eleganckich. Jeśli chcemy aby nasze lustro miało ramy, należy wziąć pod uwagę nie tylko ich charakter, ale też wielkość. Małe zwierciadło łazienkowe w bardzo szerokiej ramie może przytłoczyć ciasne wnętrze.

4. Kolor ramy

Decydując się na zakup luster łazienkowych z ramami, mamy do wyboru klasyczną biel, czerń, różne odcienie drewna, ale też metaliczne kolory złota czy srebra, oraz całą masę innych barw. Możemy dobrać kolor ramy pasujący do naszych mebli łazienkowych albo postawić na kontrast.