Meble

Modne i oryginalne meble do pokoju dziecięcego

meble do pokoju dziecięcego

Wybór mebli do pokoju dziecięcego wymaga precyzyjnego namysłu. W pokoju dla noworodka znaleźć musi się łóżeczko i przewijak. Starsze dzieci potrzebują jednak innego zestawu mebli – muszą one spełniać wiele wymagań. Zazwyczaj służą nie tylko do przechowywania zabawek, ubrań czy sprzętów sportowych, ale także służą zabawie. 

Meble do pokoju dziecięcego – funkcjonalne i bezpieczne

Należy absolutnie pamiętać, że meble dziecięce muszą być przede wszystkim bezpieczne. Co to oznacza? Często otwierane szafy i komody muszą być wytrzymałe, stoliki i krzesełka muszą być odporne na częste przesuwanie, a nawet upadki, dziecięce łóżko zaś musi być na tyle trwałe, by można się było na nim również bawić – https://novodom.pl/k/pokoj-dzieciecy-i-mlodziezowy

Regały i komody

Meble do przechowywania to w pokoju małego dziecka meble równie ważne, jak wygodne łóżko czy biurko. Takie meble pomieścić muszą ulubione zabawki, przytulanki, a także nierzadko sporą biblioteczkę. Meble do pokoju dziecięcego powinny być stabilne, a jeżeli charakteryzują się lekką konstrukcją, powinny być bezwzględnie przykręcone do ściany. Dotyczy to nie tylko regałów, ale oczywiście także komód.

Stylowe półki i półeczki 

Regały dla dzieci często nawiązują do stylu retro. Jest to specyficzny styl pełen łagodnych,  szlifowanych krawędzi komponujących się świetnie z oldschoolowymi zabawkami tak chętnie kupowanymi w ostatnim czasie. Wycięcia czy spadziste daszki wprowadzą do dziecięcego pokoju bajkowy, sielski klimat.

meble do pokoju dziecięcego

Łóżko

Łóżka do dziecięcego pokoju to zazwyczaj meble wielofunkcyjne. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza, że rynek oferuje tego rodzaju meble w naprawdę wielu wariantach. Standardem są umieszczone na dole łóżka szuflady do przechowywania. Można w nich przechowywać zabawki lub dodatkowe komplety pościeli. Łóżka, w których miejsce do spania umieszczone jest dość wysoko, często wyposażone są w zjeżdżalnie. Jest to jednak rozwiązanie odpowiednie dla odrobinę starszego dziecka.

Kolor i kształt 

Dzieci z pewnością docenią łóżko o ciekawym kształcie. Jednym z popularniejszych rodzajów łóżek są łóżka ze stelażem w kształcie spadzistego dachu. Taka konstrukcja daje możliwość udekorowania łóżka na wiele sposobów. Na poprzecznych belkach zawiesić można lampki lub baldachim uszyty z dowolnego materiału. Popularne są również łóżka o klasycznym kształcie ozdobione namalowanymi wizerunkami zwierząt czy postaci z bajek.

Biurko

W pokoju starszego dziecka musi znaleźć się biurko. Biurko w firmie osobnego mebla znakomicie spełni swoją funkcję. Zazwyczaj wyposażone w pojemne szafki i szuflady pomieści wszystkie potrzebne zeszyty i przybory szkolne.

Biurko może jednak być również połączone z nadstawką. Taki mebel na pewno uatrakcyjni wnętrze, a jego zaletą jest również to, że służyć on może wiele lat. Tego rodzaju biurko posłuży z powodzeniem zarówno siedmiolatkowi, jak i osobie w wieku nastoletnim.

Kolorowe i pastelowe

Biurka dziecięce zazwyczaj produkowane są w jasnych pastelowych kolorach lub bieli. Uniwersalna biel stworzy sympatyczną kolorystyczną całość z wielobarwnymi dodatkami. Należy również pamiętać, że białe biurko odnowić można za pomocą farby w dowolnym kolorze.