Wystrój wnętrz

Meble z recyclingu

Duża popularność trendów ekologicznych sprawia, że coraz częściej sięgamy po produkty bio i eko, pochodzące z naturalnych źródeł oraz wyprodukowane z zachowaniem dbałości o przyrodę.

Odpowiedzią na ten trend są coraz bardziej popularne meble, produkowane z euro palet.

Meble z palet — jak się do tego zabrać?

Meble z palet może tak naprawdę wyprodukować każdy, kto ma dostęp do palet. Czasami są one pozostałością po zakończonej budowie domu, czasami zakupiliśmy coś dużego i została nam po tym transporcie niepotrzebna paleta. Wystarczy przez chwilę poszperać w Internecie, aby znaleźć mnóstwo instrukcji DIY i filmików instruktażowych, jak wykonać meble z palet.

ruchomy mebel wykonany z palety euro

Co można zrobić z palety?

Tak naprawdę, tylko wyobraźnia nas ogranicza. Jeżeli masz pomysł i chęci, z prostych palet możesz wykonać prawdziwe cuda.

Meble tarasowe, stoliki kawowe, stelaże do łóżka, regały, ścianki działowe, stoliki nocne, ekrany ścienne, praktycznie wszystko, co podpowie Twoja wyobraźnia.

Do jakich wnętrz meble z recyclingu?

Meble z palet będą doskonałą częścią wystroju nowoczesnych, minimalistycznych mieszkań, a także wnętrz w stylu industrial czy urban, jednak po odpowiedniej obróbce, stolik kawowy z palety może również okazać się integralną częścią salonu w stylu prowansalskim.