Meble

Meble industrialne – idealne do każdego wnętrza!

meble industrialne

Styl industrialny przywodzi na myśl wystrój starych fabryk i warsztatów. Jego początki to lata 50-te XX wieku. Taką właśnie atmosferę tworzą dziś we wnętrzach meble industrialne. Zarówno te wiekowe, zaadaptowane dla potrzeb teraźniejszości, jak i te nowe, od początku projektowane i wzorowane na stylu mebli przemysłowych, charakteryzuje niepowtarzalny styl, wysmakowanie i elegancja. Industrialne meble to walory artystyczne i wrażenie przestrzeni.

Meble industrialne

Meble industrialne (np. takie www.dutchhouse.pl/meble-industrialne) wykonywane są z materiałów stylizowanych na stare, które mają oddawać odpowiedni klimat, charakterystyczny dla przestrzeni przemysłowych. Materiały używane współcześnie przy produkcji mebli industrialnych to głównie metal i wysokogatunkowe drewno. Każdy mebel to wynik starannego projektu, wykonania i dopracowania. Oryginalność i ciekawe wzornictwo decydują o popularności wyrobów danego producenta.

Wnętrza w stylu industrialnym

Spośród mebli industrialnych możemy wybrać te utrzymane w klimacie retro, vintage czy loft. Styl charakteryzujący industrialne meble stanowi połączenie nowoczesności i tradycji. Urządzenie wnętrz z ich wykorzystaniem to, oprócz uroku i klimatyczności, rozwiązanie o zaletach ekonomiczności. Nastrój kreuje tu minimalizm i prostota, w miejsce przepychu i mnogości dodatków.