Meble

Meble designerskie, z których będziemy zadowoleni

designerski wypoczynek w domu

Realizując swoją wizję co do idealnie urządzonego pokoju dziennego często poszukujemy mebli, które będą zaskakiwały swoją formą, kształtem lub kolorem. Taki meble designerskie mogą stanowić doskonały kontrapunkt dla bardzo grzecznej i stonowanej przestrzeni, ale mogą też wystąpić we wnętrzu we większej ilości nadając mu bardzo nowoczesnego charakteru. Wszystko zależy od naszego pomysłu i stylistyki, jaka dominuje w pomieszczeniu. Najczęściej takie designerskie meble można spotkać we wnętrzach nowoczesnych, industrialnych, loftowych lub skandynawskich.

Meble designerskie – czyli jakie?

To mogą być kolorowe kanapy na interesujących nóżkach, fotel, który wygląda jak wisząca u sufitu kapsuła, stolik kawowy z metalu o fantazyjnym kształcie bryły lub też komoda z zaskakującymi uchwytami. Designerska lampa może wcale nie przypominać lampy. Mebel w stylu design to taki, który swoją stylistyką odbiega od wszystkich innych i przynajmniej trochę nas czymś zaskakuje, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Przez to dodaje wnętrzu oryginalności i od razu widać, że ktoś, kto projektował wnętrze zna się na najnowszych trendach i ma wyobraźnię, a także gust i wyczucie smaku. Oczywiście, takich mebli we wnętrzu nie może być zbyt wiele, szczególnie jeśli każdy z nich jest odrobinę inny. Dzięki takim meblom wnętrz ma się stać unikatowe, a wszystko powinno ze sobą współgrać.

Warto postawić na kolor

Jeśli wnętrze jest stonowane, a my bardzo chcielibyśmy, aby coś się w nim zadziało, możemy postawić na jeden mebel w energetycznym kolorze, który będzie stanowił kontrapunkt dla wszystkich pozostałych elementów. Oczywiste jest, że wówczas wchodząc do pokoju to właśnie ten mebel w pierwszej kolejności będzie się rzucał w oczy i o to właśnie chodzi. Będzie czymś interesującym i nowatorskim, a przy okazji doda tej przestrzeni charakteru.