Basen

Mata pod basen- przedmiot, który może zapewnić nam bezpieczeństwo podczas rodzinnych zabaw

Ogrodowy basen, jak sama nazwa wskazuje- jest usytuowany na świeżym powietrzu. I choćby dlatego należy bardziej się o niego zatroszczyć, bo czyha na niego więcej niebezpieczeństw. Trzeba również zatroszczyć się o bawiące się w nim dzieciaki. A najlepiej to zrobić, instalując maty pod basen.

Co dadzą maty pod basen?

Maty pod basen (https://www.dobrebaseny.pl/Maty-pod-basen-c138) zapobiegną przede wszystkim temu, że dzieciaki będą się przewracać jeden po drugim. Poza tym dzięki nim takie rzeczy jak piasek, ziemia czy gałązki nie osiądą na dnie basenu. Plusem basenowych mat jest również to, że izolują wodę w basenie od gruntu, przez co ona zachowuje ciepłotę i tak szybko nie wystyga. To z kolei, że zabawa w wodzie może potrwać trochę dłużej. Matom pod basen przypisuje się również i to, że dzięki nim basen pozostaje stabilny i nawet silny podmuch wiatru nie jest w stanie go przesunąć.

Jak dobierać maty pod basen ogrodowy?

Przede wszystkim należy kierować się wielkością wodnego zbiornika, to decydujące kryterium. Warto też sprawdzić przed zakupem, czy rzeczona mata istotnie ma antypoślizgową powłokę. Można to zrobić, polewając ją wodą. Dopiero pod wpływem wilgoci okaże się, ile jest ona rzeczywiście warta.

Czy matę pod basen trzeba przed czymś chronić?

W zasadzie nie. Można co najwyżej zadbać o to, by nie była w zbyt nasłonecznionym miejscu. Pod wpływem ostrego słońca jej kolory płowieją, a ona staje się bardziej matowa i pozbawiona blasku. Co do innych czynników takich jak zagniecenia, zabrudzenia czy deszcz, to jest ona raczej na nie odporna.