Oświetlenie

Lampy industrialne – połączenie minimalizmu i nowoczesności

industrialne wnętrze

Aranżacje w stylu industrialnym znakomicie sprawdzają się w wnętrzach przestronnych oraz wysokich. Są one nieco surowe i specyficzne, więc albo się je kocha, albo nienawidzi. Niemal każdy zetknął się z takim stylem – to charakterystyczne ceglane ściany, czy też betonowe posadzki. Wystrój jest prosty, a jednocześnie bardzo efektowny. Jego obowiązkowym elementem są lampy industrialne, które zwykle wyróżniają się sporymi rozmiarami, a także nieprzeciętnym kształtem. Jak wybrać model dla siebie?

Intrygujące materiały

Na rynku można znaleźć szeroki wybór lamp industrialnych, co wcale nie ułatwia wyboru. Ciekawą opcją jest zakup niestandardowego oświetlenia, które łączy różnego typu materiały. Mowa tutaj np. o betonie, drewnie, czy też łańcuchach. Takie połączenie jest zaskakujące, a jednocześnie inspirujące. Jedno jest pewne – nikt nie przejdzie obok takiej lamy obojętnie.

Prosta kolorystyka

Industrialne lampy powinny być utrzymane w stonowanych kolorach. Mają one nadrabiać swoją niecodzienną formą, nie wzornictwem. Zwykle występują one w odcieniach bieli, szarości, grafitu, czerwienie, czerni, czy też naturalnego drewna. Opcji jest wiele, więc z łatwością można wybrać model, który swoim designem będzie spójny z całym wnętrzem.