Uncategorized

Lampy do jadalni – jaki kształt i kolor jest w modzie?

Zakup lampy do jadalni jest naprawdę sporym wyzwaniem zwłaszcza, że oferta na rynku jest naprawdę bardzo szeroka i różnorodna. W pierwszej kolejności należy skupić się na tym, aby wybrać odpowiedni kształt i kolor lampy, który pasować będzie do całego wnętrza.

Jaki kształt i kolor lampy?

Nowoczesne lampy do jadalni należy dobierać oczywiście zgodnie z kształtem stołu. Aby zachować harmonię, to do stołu okrągłego należy wybrać lampy kuliste. Jeżeli chodzi o kwadratowe stoły, to tutaj najlepiej sprawdzą się lampy o kanciastych liniach. Przy zakupie nowej lampy należy zwrócić uwagę na ogólną kolorystykę całej jadalni. Nowa lampa powinna umiejętnie komponować się z całym pomieszczeniem. Nie oznacza to jednak wcale, że nie można poszukać ciekawego kontrastu. Jeżeli w jadalni ściany i meble są białe, to można poszukać czarnej lampy, dzięki której będzie można przełamać jednolity kolor.

O czym należy pamiętać?

Inwestując w nowe lampy do jadalni warto zadbać również i o to, aby były one łatwe w utrzymaniu czystości. Niestety na lampach zbiera się dużo kurzu, dlatego też należy systematycznie je wycierać mokrym ręcznikiem. Problem pojawia się wtedy, gdy lampa jest dość wysoko i ciężko jest ją dokładnie wytrzeć. Najlepszym rozwiązaniem są modele, w których można bardzo szybko zdjąć i ponownie zamontować karnisz po wyczyszczeniu. Oryginalna lampa od renomowanego producenta jest inwestycją na długie lata, dlatego też nie warto oszczędzać na tego typu oświetleniu zwłaszcza, jak w jadalni spędza się dużo czasu.