Uncategorized

Kuweta dla kocura – gadżet, który jest koniecznością

kuweta dla kota

Koty chodzą własnymi drogami. Pojawiają się wtedy, kiedy chcą i podobnie jest wtedy, kiedy chcą się gdzieś zaszyć. Te mruczące, puchate przytulanki mają swoje wymagania. Jedną z nich jest odpowiednia kuweta. Osoby, które chcą stać się właścicielami tychże osobistych stworów, muszą się w nią wyposażyć.

Rodzaje kuwet dla kotów

Nikt nie powinien mieć problemu z tym, aby kupić kuwetą. Dostępna jest ona w prawie każdym sklepie stacjonarnym, a także internetowym. Warto jednak wiedzieć, która okaże się trafnym wyborem. W szczególności, że można otrzymać ją w kilku wersjach:

  • kuweta przesiewowa – w wersji otwartej lub zamkniętej. Żwirek, czy też piasek przedostaje się przez sitko na dół, a wszelkie zanieczyszczenia pozostają na sitku zamontowanym pod spodem.
  • kuweta samoczyszcząca – specjalnie zamontowany wirnik „wymiata” wszelkiego rodzaju nieczystości.
  • kuweta kryta – lubiana dzięki temu, że minimalizuje ona możliwość rozsypania żwirku przez kota.
  • kuweta otwarta – najczęściej spotykana. Najbardziej wygodna z punktu widzenia kota, który podczas załatwiania swoich potrzeb może obserwować otoczenie.

Kuweta dopasowana do potrzeb kota

Decydując się na zakup kuwet, należy pod uwagę wziąć indywidualne predyspozycje zwierzęcia. Kuweta dla kota małego, młodego może mieć wyższe boki. Zwierzak nie będzie miał problemu z tym, aby wejść do środka. W końcu jest młody, a do tego ma dużo sił.

Nieco starsze, mruczące zwierzęta, na pewno nie będą miały już w sobie tyle wigoru, co ich młodsi koledzy. Przydać się więc im może kuweta o niższym progu. Dzięki temu nie będą miały starsze kocury problemu z wejściem do środka.