Meble

Krzesła ogrodowe do każdego ogrodu

Krzesło, to nieco skromniejszy krewniak fotela, który wykazuje się większym komfortem siedzenia. Jednak krzesło także może być wygodne, pełniąc z powodzeniem rolę doskonałego siedzenia do ogrodu. Krzesła ogrodowe posiadają oparcie oraz podłokietniki, które dopasowują się do gabarytów siedzącego. Ogród to idealne miejsce na krzesła z naturalnych materiałów, takich jak: wiklina czy drewno. Sprawdzą się tutaj także tworzywa sztuczne – lekki plastik oraz funkcjonalny i wytrzymały technorattan. Które krzesła ogrodowe będę równie wygodne, co odporne na czynniki zewnętrzne?

Krzesło powinno mieć wygodną poduszkę

Niezależnie od tego, z czego jest wykonane krzesło, powinno ono być wyposażone wygodną poduszkę do siedzenia. Wersja poduszko-materacu pokrywa zarówno siedzenie, jak i oparcie – model ten sprawdza się w krzesłach o fotelach, w których można regulować pochył oparcia.

Praktyczne sznurki przymocowane do poduszek zabezpieczą je przed przesuwaniem. Nieprzemakalne i łatwo piorące się tkaniny są idealne na taras lub do ogrodu – w razie ulewy dadzą się łatwo wysuszyć bez uszczerbku na ich wyglądzie. Odporne na promieniowanie UV poduszki zachowają na długo swój estetyczny wygląd.

Plastik czy technorattan?

Te dwa sztuczne tworzywa mogą z powodzeniem spełniać swoją rolę na zewnątrz, gdzie panują zmienne warunku atmosferyczne. Jednak technorattan jest materiałem trwalszym, zachowuje swój kolor przez długie lata. Tanie i proste krzesła ogrodowe z plastiku trzeba schować w razie niepogody, a z upływem czasu odbarwiają się i łamią.

Technorattan, który oprócz wytrzymałości posiada także piękne walory estetyczne, może być przechowywany na zewnątrz nawet z zimie. Trwałość kolorów zapewnia specjalna technika nakładania farby. Niestety krzesła z tego tworzywa są znacznie droższe od plastikowych.

Krzesła ogrodowe z naturalnych materiałów

Do materiałów naturalnych, które z powodzeniem spełniają swoją rolę w ogrodzie, należą: drewno, wiklina, bambus i ratan. Niestety wymagają one odpowiedniej konserwacji. Z czasem ulegają zniszczeniu na wskutek promieniowanie UV, wysokich niskich temperatur oraz wilgoci. Ich zaletą jest estetyczny wygląd, piękne, naturalne kolory i możliwość tworzenia niepowtarzalnych modeli krzeseł.

To co naturalne, pozytywnie wpływa na samopoczucie człowieka, sprzyja relaksowi i odpoczynkowi. Dlatego mimo konieczności odpowiedniego zabezpieczenia mebli, warto postawić je na tarasie w stylu bazującym na naturalnych materiałach i dodatkach.