Meble

Klasyka i elegancja czyli stoły do jadalni w stylu klasycznym

Wiele osób ciągle ceni ponadczasowy charakter klasycznego, eleganckiego stylu. Trzeba tu jednak zdecydowanie wspomnieć, że prawdziwie poważną rolę w aranżacji wnętrza w takim stylu stanowią meble. Jak je odpowiednio wybrać?

model stołu do kuchni

Charakterystyka klasycznego stylu

Na wstępie warto powiedzieć, że standardowo klasyczny styl łączy w sobie beże, zielenie albo tapety na ścianach, ciemne, gładko wypolerowane drewno oraz elementy skórzane. Jednakże styl klasyczny może przyjąć oblicze także np. międzywojenne, kiedy to królowały raczej jasne ściany, rzeźbione drzwi i gładkie meble z przeszkleniami.

Stoły do jadalni w klasycznym stylu

Jak zatem wybrać najlepszy stół do jadalni? Otóż w przypadku pierwszego stylu wybieramy szlachetne, ciemne gatunki drewna. Czasami nawet możemy aranżację wnętrz zabarwić nieco nutką kolonializmu i wybrać stoły do jadalni wykonane z nieco egzotycznego drewna jak palisander. Ważne jest to, że stoły te nie mogą mieć żadnych niedoskonałości – drewno musi aż lśnić. Mogą one mieć zdobienia, jednak musiałyby to być drogie rzeźbienia, lepiej zatem zdecydować się na prostą formę stołu. Aranżując zaś stół w stylu międzywojennym, można pomyśleć o okrągłym kształcie albo prostej ławie.